darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Yahudiler BM'in kararından memnun: İsrail'i yok etme yolunda ilk adım

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne, Malezya, Venezüella, Yeni Zelanda ve Senegal tarafından sunulan İsrail’in Filistin topraklarındaki yerleşke yapımının durdurulmasını isteyen taslağı onayladı. Güvenlik Konseyi üyelerinden Amerika ise kararı veto etme hakkını kullanmadı. Konseyin diğer 14 üyesi kararı kabul etti.

Amerika’da bulunan Neturei Karta Anti-Siyonist hareketinin sözcüsü David Weiss İran’ın Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin Siyonist Rejimin yerleşke yapımını kınayan son kararına değindi.

“KARARDAN ÇOK MUTLU OLDUK'

David Weiss “Dünya genelinde birçok Yahudi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin aldığı karardan dolayı kutlama yaptı ve biz alınan bu karardan çok mutlu olduk. Anti-Siyonist bir hareket olarak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini aldıkları bu karardan dolayı tebrik ettik. Bugün bu kararı destekleyen Yahudiler Birleşmiş Milletler Genel Merkezi önünde toplanacak ve bu kararı desteklediklerini açıklayacaklar' dedi.

“İSRAİL’İN İŞLEDİĞİ CİNAYETLERE KARŞIYIZ'

Neturei Karta Anti-Siyonist Hareketi Sözcüsü Weiss “Bu karar ilk adım sayılmaktadır ve biz her zaman İsrail’in tamamen gayri meşru olduğunu ve işlediği cinayetlere karşı olduğumuzu açıkladık. Siyonizm aslında İsrail Hükümetinin arkasındaki bir düşüncedir ve hatta Kudüs’te bulunan Yahudiler ve Hahamlar da İsrail ve ideolojisine ve yasa dışı bir şekilde gerçekleşen yerleşke yapımına muhalifler. Sık sık İsrail Hükümetinin eylemlerine karşı protesto gerçekleştiriyorlar' ifadelerini kullandı.

'İSRAİL’İ ORTADAN KALDIRMA YOLUNDA ATILMIŞ İLK ADIM'

Weiss sözlerine şöyle devam etti:

“Bize göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin bu eylemi İsrail’i tamamen ortadan kaldırma yolunda atılmış ilk adımdır. Filistin topraklarının İsrail tarafından parça parça işgal edilmesi kabul edilemez bir durumdur. İsrail Hükümeti Yahudiler adına Filistinlilere karşı kendi eylemlerini gerçekleştirmekte ve onların topraklarını işgal etmektedir ve bu asla kabul edilemez bir durumdur.'

“FİLİSTİN HALKINA KARŞI YAPILAN EYLEMLERDEN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ'

Neturei Karta Sözcüsü Weiss “Yahudi tarihi üç bin yıl öncesine dayanmaktadır ama Siyonizm düşüncesi 130 yıl önce başlamıştır ve biz Filistin halkına karşı yapılan eylemlerden dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Çünkü Siyonistlerin Yahudilik adı altında işlediği cinayetlere şahit oluyoruz' dedi.

'YAHUDİLER VE MÜSLÜMANLAR...'

“Siyonistler Müslümanların Yahudilerden nefret ettiğini iddia ediyorlar, oysa ki bu bir yalan. Çünkü Yahudilerin ataları yıllar önce Müslümanlar ile birlikte yaşamıştır ve biz Müslümanlara teşekkür ediyoruz.'

 

İlgili Haberler

Dünya

Rusya'dan ABD yaptırımlarına ilk yanıt

Dünya

MTV ödüllerinde Madonna'ya 'Aretha Franklin'i tepkisi

Dünya

Mısır'da 2 binden fazla tutukluya af

Dünya

ABD'den Rusya'ya milyonlarca dolarlık yaptırım

Dünya

ABD'de, 95 yaşındaki Nazi kampı gardiyanı sınır dışı edildi

Dünya

Microsoft: Rus hacker grubu 'Süslü Ayıları' engelledik

Dünya

İsveç'te savaş uçağı düştü

Dünya

İtalya'daki selde ölü sayısı artıyor

Dünya

Rus ordusundan görülmemiş büyüklükte askeri tatbikat!

Dünya

S-400 teslimatı gelecek yıl başlayacak: Ulusal para birimleriyle ödeme

Dünya

Venezuela'da 5 sıfır atılan yeni para birimi yürürlükte

Dünya

Ermenistan'ın eski savunma bakanı hakkında 'devletlerarası arama kararı'