Haydaa! Daha Halep'te sabah, Şam'da öğle namazı kılacaktık:)Suriye savaşı derhal bitirilmeli! https://t.co/SoPCZEO33x

— aha1966 (@aha1966) 21 Aralık 2016
", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Yandaş mahallede fabrika ayarları bozuldu!

Recep Tayyip Erdoğan, "Kardeşim" diye hitap ettiği Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı "Zalim" ilan ederek "Arap Baharı" adıyla bilinen, Büyük Ortadoğu Projesi'nin hayata geçirilesinin önemli ayaklarından biri olan Suriye'de rejim değiştirme ve sınırları yeniden çizme planına dahil olarak öne Suriye ve sonra Rusya'yı karşısına aldı.  

Siyasi pozisyonlarını ve insani duyarlılıklarını 'Erdoğan'a paralel' olarak dizayn eden ve anında Esad ve Putin düşmanı haline gelen yandaş gazeteciler, yıllarca hem bu politikayı savundular hem de bu dili kullandılar. 

Ancak Erdoğan-AKP iktidarının peşine takıldığı ABD-Suudi Arabistan-Katar cephesinin Suriye'de Şam-Moskova-Tarhan karşısında aldığı ağır yenilgi, bu politikanın mimarlarından Ahmet Davutoğlu'nun tasfiyesi ile farklı bir mecraya girdi. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ise "Rus uçağını FETÖ'cü pilot düşürdü" diye başlayan söylem değişimi, ardından Erdoğan'ın Putin ile yaptığı ikili görüşmenin ardından "Gerekirse Batı'dan ayrılır Şangay Beşlisi'ne gireriz" noktasına kadar geldi.

Rusya, Suriye ve İran'ın Halep'i kurtarma operasyonu nedeniyle yandaşlar yeniden Rusya'yı ve Putin'i 'Katil' ilan ederek "Halep'te katliam var" kampanyası başlattılar. 

MAHALLEDE SON DURUM KARIŞIK

AKP-Erdoğan iktidarının kısa süre içinde yaptığı bu sert 'dönüşler' artık yandaşları da yordu. Sosyal medyada AKP-Erdoğan iktidarının her çarkını savunmak zorunda kalan yandaş kalemler ise zaman zaman cevap vermekte zorlanıyorlar.

AHMET HAKAN DA DİKKAT ÇEKTİ

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, kendisinin de eski mensubu olduğu mahallede yaşanan 'sıkıntıya' bugün yazısında dikkat çekti.

DÜŞÜNSENİZE: Bir gün önce Halep’te olup bitenlerden dolayı Rusya’yı protesto etmek için Rusya Büyükelçiliği’nin önüne giderken... Bir gün sonra büyükelçi suikastı nedeniyle Rusya Büyükelçiliği’nin önüne “çok üzgünüz, başınız sağ olsun' demek için gitmek zorunda kalıyorsun. 

Bugünlerde AK Partili olmak gerçekten çok zor

İşte son dönemde Rusya ve Suriye konusunda yaptıkları çark nedeniyle sosyal medya kullanıcılarından 'ayar' yiyen Fatih Tezcan, Turgay Güler ve İbrahim Karagül'e verilen tepkilerden birer örnek:

tg-001.jpgtezcabicerik-001.jpg

 

İlgili Haberler

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya

Medya

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan 'hassasiyet' açıklaması

Medya

Erdoğan'ın 'boykot çağrısı' Uykusuz kapağında

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye, 'Oktar'a Allah'tan bilgi geldiği' sözleri sebebiyle ceza

Medya

Antalya'da genç gazeteciye saldırı!