darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Yandaş sendika başkanı üyesine 'Köpek dedi' !

AKP’nin kamu kurumlarında örgütlediği ve memur haklarının tırpanlanmasına sendikal alanda destek olan Memur-Sen’in Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı olan Günay Kaya sendikayı sosyal medyada eleştiren kişiye hakaret etti.

Ajanskamu’nun haberine göre, sendika başkanı kendisini ve sendikasını sosyal medya üzerinden eleştiren bir devlet memuruna 'köpek’ benzetmesi yaptı.

 15 Mayıs 2016 sendika kesintilerinden sonra sendika üye sayıları belli oldu. Yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı aynı zamanda Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Başkanı Ali Yalçın twitter üzerinden konfederasyonuna bağlı sendikaların üye oranlarını bir süredir paylaşıyordu.
Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın Memur-Sen’e bağlı TOÇ BİR-SEN’in üye sayılarını başarı olarak lanse etti.

TOÇ BİR-SEN’in en yakın sendikaya yaklaşık 30 bin üye ile fark attığını belirten Yalçın’a TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı Günay Kaya’ya da twitter mesajıyla teşekkür etti.

'KÖPEKLER İSTEMESE DE!’ 

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın’ın attığı twitinden sonra Kaya’nın takipçilerden birisi twiti alıntıladı. Alıntılanan twitte Ali Yalçın ile Günay Kaya etiketlenerek sendika budanan hakların dahi kullanımını sağlamadığı yönünde eleştirildi. Sendikayı eleştiren kişi sendikanın yetkili olmasına rağmen 'icraatın sıfır’ olduğunu 'TİS kararlarını (Toplu İş Sözleşmeleri) hayata geçiremeyen yetkili olan ama yetkisiz içi boş bir sendika’ olduğunu belirten bir mesaj attı.

kopek.png

Bu kişinin mesajından sonra Memur-Sen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı olan Günay Kaya o twite 'köpek’ benzetmesi yaparak cevap verdi. Günay Kaya twitinde kendisini ve sendikayı eleştiren kişiyi de etiketleyerek; 'Köpekler istemese de Elhamdülillah güneş hergün doğuyor’ mesajını attı. 

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

TOÇ BİR-SEN Genel Başkanı olan Günay Kaya attığı bu twitten sonra büyük eleştiriye maruz kaldı ve o mesajlar Ali Yalçın’ın profilinden silindi. Günay Kaya ise yaptığı 'köpek’ benzetmesinden dolayı kendisini savundu ve özür dilemek yerine sendika eleştirisi yapan kişinin sistemli ve koordineli olarak bunu yaptığını, sendika ve konfederasyonu hedef alarak bu mesajı attığını, kendilerinin bu ithamları hak etmediklerini bu yüzden bu cevabı verdiğini attığı yeni twitlerde iddia etti. 

kopek2.png

İlgili Haberler

Güncel

Avrasya Tüneli çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı!

Güncel

Güngör Uras hayatını kaybetti

Güncel

Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Güncel

Meteorolojiden bayram tatili için hava durumu açıklaması

Güncel

Yabancılar ev almak için Bodrum'a ve Marmaris'e aktı

Güncel

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

Güncel

Hatay'da orman yangını

Güncel

Kaman İlçe Jandarma Komutanı açığa alındı

Güncel

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Güncel

TEM'de trafik durdu: 35 kilometrelik araç kuyruğu

Güncel

Bursa'da orman yangını: İtfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi

Güncel

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 9 yaralı