Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

Yandaşın hakaretine Yarkadaş müdahalesi

CHP'li Yarkadaş, Atatürk ve İnönü'ye yönelik alçaklığı RTÜK'ün ardından mahkemeye taşıyor. ATV Avrupa'da yayınlanan “Avrupa’da Gündem' isimli programda İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Hakan Sağlam, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye iftira attı, hakaret etti.

“ATATÜRK’E 'ZİMMET’ İFTİRASI'

Dr. Mehmet Hakan Sağlam, programda Mustafa Kemal Atatürk’ün Hint Müslümanları ve Pakistanlılar tarafından Mehmetçiğe gönderilen 5700 kg altını zimmetine geçirdiği iftirasını attı.

İftira ve hakaretlerini sürdüren Sağlam, İsmet İnönü için ise "Dünyadaki bütün klimalar soğuk hava modunda çalışsa Kabe’yi mezar taşı diye getirip İsmet İnönü’nün mezarının üzerine kapatsalar, öteki dünyadaki cehennem azabından asla kurtulamaz' dedi.

'İNÖNܒYE AĞIR HAKARETLER’

Konuyu RTÜK’e taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Cumhuriyetin kurucuları ve kurucu değerlerine olan sistematik saldırılar sürüyor. devam ediyor. Bir bakıyorsunuz Anıtkabir’de park yapılıyor, bir bakıyorsunuz halı saha.... Yandaş TV’lerin ekranları ise Atatürk ve İnönü’ye hakaret eden kendini bilmezlere sonuna kadar açılıyor. Bu iftira ve hakaretlere sessiz kalacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Bir takım kendini bilmezlerin alçakça saldırılarına sessiz kalmayacağız" dedi.

Yarkadaş şöyle konuştu:

"RTÜK’ün bu rezalet yayınlara gereken cezaları vermesi gerekmektedir. Toplumun sinir uçlarına bu şekilde yapılan sistematik saldırılar, birlik ve beraberliğimizi dinamitleyen tehlikeli gelişmelerdir. RTÜK yetkililerine hakaret eden kişinin sözlerini deşifre edilmiş haliyle şikayet ettim. Bugün de avukatımız Turan Aydoğan dava açacak. Hiç kimsenin cumhuriyetin kurucu iradesine ve kurucularına hakarette bulunması kabul edilemez. Bunu kabul etmiyoruz. Konuyu CHP olarak yakından takip edeceğiz. RTÜK’ün bu konudaki hassasiyetini de merak ediyorum. Cumhurbaşkanı ve Başbakana yönelik her eleştiriye büyük cezalar veren RTÜK’ün tavrını hep beraber göreceğiz' ifadesini kullandı.

İlgili Haberler

Medya

Hasan Cemal: New York'tayım, yarın İstanbul'a dönüyorum

Medya

Gazeteciye ‘zincirleme örgüt propagandası'ndan hapis cezası

Medya

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Medya

Sabahat Akkiraz'dan 'yandaş' gazetenin röportajına ret: Aynı gemide değiliz

Medya

Fatih Portakal'dan Sabah'a: Rezil hale getiriliyor

Medya

Mardin Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddiasını haberleştiren gazeteci cezaevine girdi

Medya

Sabah Okur Temsilcisi'nden gazetesinin muhabirlerine tepki: Katip öksürse haber yapacaklar

Medya

İki Hürriyet yazarının işine son verildi

Medya

CNN Türk'ün internet sitesinde editörler işten atıldı

Medya

AKP'den Yeni Şafak'a tepki: Adalet herkese lazım

Medya

Gerici Akit'in skandal paylaşımı hakkında karar verildi!

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu