Çok Okunanlar

'Şarkıcı'dan Fatih Portakal'a tehdit: Seni elime bir verseler...

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

Canan Karatay: Yüzde bin 500 kanıtlandı kanser yapıyor

İşte CHP'nin belediye başkan adayları!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na hakaret eden Süleyman Soylu tazminat ödeyecek!

Yandaşlar arasında Ertuğrul Özkök kavgası: İbişler

AKP’ye yakın Yeni şafak gazetesi yazarı Salih Tuna, AKP’ye yakın Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’e “Necip Fazıl adına ödül veren bir gazetenin saygıdeğer bir köşe yazarı her şeyden evvel, Necip Fazıl vurgusu yaparken daha özenli olmalı değil mi?' sözleriyle yüklendi.

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, 23 Haziran 2016’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik açık mektup yayımlayarak eğitim konusunda bir hamle için “liderlik' yapması önermişti.

“Akil İnsanlar' formülünü hatırlatan Taşgetiren, “Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Aziz Sancar, İbrahim Betil, Ali Nesin, Taha Akyol, Ertuğrul Özkök, Ömer Dinçer, TÜSİAD, MÜSİAD... Güler Sabancı, Avni Çelik... Mustafa Ruhi Şirin... Aydın Doğan, Ethem Sancak, Ahmet Albayrak...' isimlerini önermişti.

7 Temmuz 2016’da kaleme aldığı “Bir kere daha eğitim için milli liderlik' başlıklı yazısında ise Taşgetiren, Akşam gazetesinden Murat Kelkitlioğlu ile Sabah gazetesinden Melih Altınok’tan eleştiriler geldiğine yer vermişti. Taşgetiren bu yazısında da eğitim konusunda daha önce ifade ettiği görüşlerini sürdürdü.

ERTUĞRUL ÖZKÖK’TEN TEŞEKKÜR

Ertuğrul Özkök de dünkü yazısında Ahmet Taşgetiren’e teşekkür edip Aydın Doğan ile birlikte eğitim seferberliğinde yer alabileceklerini ifade etmişti.  

 

Ahmet Taşgetiren ise dünkü “Bize düşman lazım!' başlıklı yazısında AKP’li kalemlere sitem etti. “Ben Cumhurbaşkanı’na 'Eğitim için geniş yelpazeli bir heyet oluşturun’ derken hata etmişim. Hele o heyetin içine Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök’ün isimlerini de yazarken büyük hata yapmışım' diyen Taşgetiren şöyle devam etti:

“NECİP FAZIL SERENADLARI…'

“Bize düşman lazım düşman. Geç sen o “Sökün sahte su borularını, ev ev merhamet şebekesi döşeyin' şeklindeki Necip Fazıl serenadlarını... Üstad’ın dün, bugün ve her zaman “Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın, gündüz geceye muhtaç bana da sen lazımsın' mısraları ne güne duruyor?'

SALİH TUNA DA TAŞGETİREN’E YÜKLENDİ

Yeni şafak gazetesi yazarı Salih Tuna da bugünkü yazısında Ahmet Taşgetiren’e yüklendi. “Necip Fazıl adına ödül veren bir gazetenin saygıdeğer bir köşe yazarı her şeyden evvel, Necip Fazıl vurgusu yaparken daha özenli olmalı değil mi?' diyerek Taşgetiren’i işaret eden Salih Tuna şöyle devam etti:

“Necip Fazıl'ın, 'Ey düşmanım, sen benim ifadem ve hızımsın; / Gündüz geceye muhtaç, bana da sen lazımsın!..’ dizesiyle onca yıl aradan sonra hesaplaşmak isteniyorsa, o başka tabii. O vakit de daha açık sözlü olmak icap eder. Niyet buysa ve konu da, Aydın Doğan'lı, Ertuğrul Özkök'lü eğitim seferberliğiyse, Necip Fazıl'ın 'Gençliğe Hitabe’sindeki, 'dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davacısı bir gençlik’ ifadesi daha efektif olabilir. Hem ibişlerin çok daha fazla dikkatini çeker, hem de 'The Cemaat’in ipliğini pazara çıkartan Hüseyin Gülerce'ye saldıranlardan alınan iltifatlar artarak devam eder.

İlgili Haberler

Medya

CNN Türk'te bomba ayrılık!

Medya

Erdoğan'ın tehdit ettiği Fatih Portakal'dan açıklama

Medya

Kürşat Akyol'un son yazısı: Eşit mi yedik, borcu eşit paylaşalım?

Medya

İstanbullu Gelin'de mastürbasyon olay oldu

Medya

'Gazetecilik suç değildir' dediği için tutuklanan Bila serbest bırakıldı

Medya

Tarih verildi... Türkiye'nin ilk kadın televizyonu geliyor!

Medya

Sözü Gazetesi'nin iddianamesinde '9 polis' ne ifade verdi?

Medya

DİSK Basın-İş'ten Sarı basın kartı tepkisi: Komisyon kuralım, biz verelim

Medya

Facebook, gözünü dünyaca ünlü dizilere dikti: Parayla izletecek

Medya

Basın Kartı Yönetmeliği değişti: Almak zor, iptali kolay

Medya

Star Gazetesi'ne Necip Fazıl Kısakürek 'ihtarnamesi'

Medya

Milli Görüş'ten Nazım Hikmet 'açılımı'