unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yandaşlar 'vatandaşlıktan çıkarılacaklar' listesi yayımladı

Suriyelilere vatandaşlık verilmesi tartışmaları devam ederken, Ethem Sancak'ın sahibi olduğu, hükümete yakın Güneş gazetesi "vatandaşlıktan çıkarılacaklar" listesi yayımladı.

Aralarında Can Dündar, Eren Erdem, Fethullah Gülen, Hakan Şükür ve PKK yöneticilerinin de bulunduğu birçok ismin vatandaşlıktan çıkarılması gerektiğini yazan gazete, kanuna göre bu kişilerin vatandaşlıktan atılıp mal varlıklarına el konulması gerektiğini söyledi.

MALLARINA EL KONULABİLİYOR

"Vatandaşlık kanuna göre Türkiye’ye ihanet eden terör destekçilerinin vatandaşlıktan çıkarılması gerekiyor. Ancak PKK, FETÖ, DAİŞ ve PYD’li teröristlerin vatandaşlığı devam ediyor" denilen haberde şöyle devam edildi.

gunesicerik-001.jpg

"(...)Hatta bazıları vatandaşlık hakları üzerinden devletten aldığı destekle ihanetlerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Oysa Türk vatandaşlığı kanununun 29. Maddesine göre, Yabancı devletler adına Türkiye’ye karşı faaliyet gösterdiği belgelenen herkes açılacak davalarla vatandaşlıktan çıkartılabiliyor. Tüm malları devlet tarafından satışa çıkartılıyor. Eğer bu kanun uygulamaya sokulursa terör örgütlerinin hem yeni eleman devşirmesinin önüne geçilebilir hem de dağdan iniş hızlanabilir. Konuyla ilgili savcılık makamlarının, terör destekçisi isimler hakkında nasıl bir işlem yapacağı merak konusu oldu."

Hakan Şükür, Can Dündar, Fethullah Gülen gibi birçok ismin vatandaşlıktan çıkarılarak mallarının satılması gerektiğini belirten gazete şu ifadelere yer verdi:

"Belirtilen eylemlerde bulundukları resmi makamlarca tespit edilen kişilerin Türk vatandaşlığı Bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulu kararı ile kaybettirilebilir. Yabancı bir devletin, Türkiye'nin menfaatlerine uymayan herhangi bir hizmetinde bulunup da bu görevi bırakmaları kendilerine yurt dışında dış temsilcilikler, yurt içinde ise mülki idare amirleri tarafından bildirilmesine rağmen, üç aydan az olmamak üzere verilecek uygun bir süre içerisinde kendi istekleri ile bu görevi bırakmayanlar."Çok Okunanlar

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

CHP'deki kurultay çağrısında Böke ve Cihaner de safını belli etti

İlgili Haberler

Medya

İsmail Saymaz'dan 'Tekkeler yeniden açılmalı' diyen Mehmet Görmez'e yanıt

Medya

Cumhuriyet gazetesi muhabirine hapis cezası!

Medya

TRT'den 125 bin lira maaş alan gazeteciler kim?

Medya

TRT'de vurgun yapan gazeteciler: 100 bin lira maaş alıyorlar!

Medya

Herkes o konuyu atlamıştı... CHP'den RTÜK'e ‘Adnan Oktar' soruları

Medya

TRT düzenlemesi: Lojmanlar kapatılıyor, 3 bin personel dağıtılıyor

Medya

Demirören'den medya emekçilerine yeni tebligat!

Medya

Akit yazarı, 'hamile çocuklar' skandalında 'suçluyu' buldu

Medya

İbrahim Karagül görevden alındı iddiası

Medya

Bir gazeteci daha gözaltına alındı

Medya

Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman'a sert eleştiri

Medya

Cengiz Semercioğlu'ndan 'Yılın skandalı sonunda patladı' haberine ilişkin açıklama