darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Yeni parti kuruluyor

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yandaştan Bahçeli'ye destek ziyareti!

AKP'ye yakınlığı ile bilinen hukuki araştırmalar derneği (HUDER) Genel Başkan'ı Hüseyin Kaya MHP Genel merkezini ziyaret etti. Kaya, ziyaret sonrası sosyal medyadan "Sayın Bahçeli ile hayırlı bir görüşme gerçekleştirdik" şeklinde yazdı.

HUDER Genel Başkanı ve Star Gazetesi yazarı olan Hüseyin Kaya'nın, mahkemenin MHP için kurultaya gitme kararı vermesinin ardından MHP Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşmesi tartışmalara neden oldu.

Ülkücü camiaya yakınlığıyla bilinen Gazete 2023 sitesinin haberine göre, AKP'den ilçe başkanlığı, il Başkan yardımcılığı, milletvekili ve belediye Başkan adaylığı görevlerini yürütmüş olan Kaya'nın Sulh Hukuk mahkemesinin verdiği kurultay kararı sonrası gerçekleşen ziyareti kulisleri hareketlendirdi.

MHP ziyaretini Facebook hesabından Bahçeli ile birlikte çekilmiş fotoğraf eşliğinde duyuran Kaya "Sayın Bahçeli ile hayırlı bir görüşme gerçekleştirdik" mesajını paylaştı. Hüseyin Kaya son günlerde Star Gazetesindeki köşesinde MHP genel Başkan'ı Bahçeliye kongre sürecinde verdiği destekle dikkat çekmişti. Kaya geçtiğimiz günlerde yazdığı 'MHP'de bundan sonra' başlıklı yazısında MHP' nin 50 yıl geçse de iktidar olamayacağını fakat Bahçeli'nin milli bir duruş sergileyerek Cumhurbaşkanlığı ve 1 Kasım seçimlerinde Türkiye'nin önünü açtığını savunmuştu.

AKP'nin başkanlık sistemini de kapsayan yeni anayasa çalışmalarına sunduğu katkıyla da tanınan Hüseyin Kaya'nın, Bahçeli ile hangi konuyu görüştüğü ile ilgili MHP kanadından henüz bir açıklama gelmedi.
Hüseyin Kaya ise, Star gazetesindeki köşesinde konu ile ilgili bir açıklama yaptı:

64707_746x1117.jpg

"YARIM KALMIŞ BİR ZİYARETİ TAMAMLADIK"

Bahçelinin geçirmiş olduğu rahatsızlık üzerine yaklaşık "bir ay önce yarım kalan ziyaretin tamamlanması" için ziyarete gittiğini belirten Kaya, "medyada yer alan Ak Partinin veya Sayın Cumhurbaşkanı'nın hukukçusu veya avukatı olduğuma dair haberlerin gerçekle bir ilgisi yoktur." dedi.

Bahçeli'nin avukatlığını yapacağına dair iddialar ortaya atıldığını da hatırlatan Kaya, bu iddiaları yalanlayarak  "Bu görüşmede MHP’nin veya Sayın Bahçelinin avukatlığını üstlenmeye ilişkin hiçbir görüşme olmamıştır.Hatta görüşme sonrası genel merkezde bulunan MHP’nin avukatı kıymetli meslektaşımız Dr.Av. Hamit Kocabey ağabeyimizle karşılaşıp selamlaşıp musafahadan sonra ayrıldık." ifadelerini kullandı.

64708_600x561.jpg

AKP'DEN ADAY OLMUŞTU!

Hüseyin Kaya, 2004 yılında AKP Çankaya İlçe Başkan Yardımcılığı yapmış, 2007'de ise AKP Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.  2008-2009 yıllarında AKP Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Kaya, 2011 Genel seçimlerinde de AKP Rize Milletvekili aday adayı oldu.

64709_850x503.jpg

ANAYASA ÇALIŞMALARINA DA KATILMIŞTI

Başkanlık sistemini de içeren Yeni Anayasa'nın hazırlanma ve tanıtma faliyetlerinde aktif rol alan isimlerden olan Kaya, "Türkiye Anayasa Platformu" toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmişti.

İlgili Haberler

Politika

Bakan Akar: Faaliyetler Rusya ile koordineli şekilde devam edecek

Politika

AKP'den AKP'liye 26 milyonluk ihale aktarıldı

Politika

Sağlık Bakanlığı'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması

Politika

Adnan Oktar 'Bacılarla' imam nikahı kıymış!

Politika

İyi Parti'de yeni 9 il başkanı

Politika

Ordu'da yeni Belediye Başkanı belli oldu

Politika

İyi Parti kurucularından Özcan Yeniçeri'ye otomobil çarptı

Politika

'Suriye'de büyücüler insanların korkularından gelir elde ediyor'

Politika

İyi Parti'den yerel seçim açıklaması

Politika

Komünistlerden milletvekillerine açık mektup!

Politika

İsrail: Rus askerlerin ölümünden dolayı üzgünüz, ama sorumlusu Esad, İran ve Hizbullah'tır

Politika

'Katar, Varlık Fonu'na ortak ediliyor'