darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Senin bile inanamayacağın operasyonlar duyarsan şaşırma'

Yandaş Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a sert sözler

'CHP, 2 büyükşehiri kaybedecek'

Erdoğan konuştu, bedelli askerlik buharlaştı

'AKP yüzde 30'ları görebilir'

Yarkadaş: Bu nasıl öğretmen?

Nevşehir Eğitim-Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İskender Çınar, Facebook hesabından “İlk laik şeytandır. Dünyada ne kadar hırsız, p... varsa laiktir' ifadelerinin yer aldığı paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

Laikliğe küfreden müdür ayrıca, 2024’te hilafetin geri geleceğini belirterek “Nasıl dinsizleştirildik' başlığı altında Cumhuriyet’in kuruluş dönemindeki devrimleri hedef aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerini hedef gösteren hakaretler yağdıran Çınar, İstanbul saldırısının yaşandığı yılbaşı gecesinde “İlk laik Şeytan’dır. Allah var kabul ederim ama koyduğu kanunları kabul etmem demektir laiklik. Kafirliktir laiklik. Dünyada ne kadar hırsız, p... varsa laiktir' ifadelerinin yer aldığı görselleri paylaştı.

Çınar ayrıca hesabından hilafet çağrıları da yaptı. “Nasıl dinsizleştirildik' başlığı altında medreselerin kapatılması, hilafetin kaldırılması, Arapçanın yasaklanması, ezanın Türkçeleştirilmesi ve laiklik ilkesinin anayasaya girdiği yılları paylaşan Çınar, “2024 de hilafet geri gelecek. Diğerlerini söylemeye gerek bile yok' yorumunda bulundu.

'BU NASIL ÖĞRETMEN?'
Paylaşımları TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Bir okulun müdürü sosyal medya hesabından hilafet çağrısı yapıyor. Bu çağrıyı öğretmeni olduğu okulda yapıp yapmadığını çok merak ediyorum. Laikliği kafirlik olarak tanımlayacak kadar çirkin ve ahlaksızca paylaşımlarda bulunuyor. Bu paylaşımları TBMM'ye taşıdım. Hükümet yetkililerinin bu konudaki hassasiyetini merak ediyorum. Konuyu sonuna kadar takip edeceğiz. Eğitim sisteminin içine düştüğü durum korkutucu boyutlarda. Bir eğitimcinin kamuya açık bir alanda bu tarz paylaşımları yapabilmesi gelinen noktanın vehametini gösteriyor" ifadesini kullandı. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na önerge sunan Yarkadaş, şu soruları yöneltti:

1- Nevşehir Eğitim-Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İskender Çınar’ın konu paylaşımları nedeniyle hakkında idari ve yasal bir soruşturma başlatılmış mıdır?

2- Aynı zamanda okul müdürü olan bir şahıs hilafet çağrısını okulda öğrencilerine de yapmış mıdır? Bu konuda inceleme başlatılmış mıdır? İlgili okula müfettiş gönderilecek midir? 

3- Laiklik çağrısı yapan gençlerin tutuklanması bu tarz paylaşımlar yapan kişileri cesaretlendirmekte midir?

İlgili Haberler

Politika

'CHP İstanbul'a Akşener'i aday gösterebilir'

Politika

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

Politika

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Politika

HDP'de yerel seçim hedefi belirlendi

Politika

Melih Gökçek: 1,5 milyar lira halkın cebinden çıktı

Politika

Ahmet Hakan'dan Berat Albayrak'a tavsiye

Politika

Rıza Sarraf, New York'un en lüks otelinde görüntülendi

Politika

ABD'den Serdar Gölge açıklaması

Politika

Video | Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nu ziyaret etti

Politika

Fenerbahçe'ye Hırvatistan'da şok!

Politika

'CHP hisseleri bir yasayla devredilebilir'

Politika

Öğrenci yurtlarındaki yiyeceklerin fiyatı da zamlandı