darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Kılıçdaroğlu hastalığı' yeniden nüksetti'

Erdoğan: Ak Parti, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin temsilcisidir

Candaş Tolga Işık'ın iddiasını Emniyet yalanladı: Haber yalan mı?

Yemen'de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Genel müdürden Garanti Bankası çalışanlarına 'ekonomi' maili: Sır saklama yükümlülüklerimiz...

YARSAV eski başkanı Murat Arslan'ı 'Gizli Tanık Defne' mi tutuklattı?

Orhan ŞAHİN/ ABC Gazetesi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Sayıştay denetçilerine yönelik başlattığı 'FETÖ' soruşturması kapsamında geçen hafta gözaltına alınan eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan 'kaçma şüphesi' nedeniyle çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Murat Arslan 15 Temmuz Fetullahçı darbe girişiminin hemen ardından yurtdışından ülkeye dönerek, FETÖ'nün darbe girişimine karşı net tavır koymuştu... 
KUMPAS
Arslan'a gizli tanık ifadeleri ile suçlamalar yöneltildi.  Arslan mahkemede kendisine kumpas kurulduğunu ve bu kumpası kuranlara boyun eğmeyeceğini söyledi.
ARSLAN'IN İFADESİ
 Murat Arslan'ın mahkemede verdiği ifadeye ABC ulaştı. Mahkeme Arslan'a geçmişte nerede eğitim aldığını ve Cemaat dershanelerine ve yurtlarında gidip gitmediğini sordu. Arslan eğitim- öğretim hayatı boyunca Cemaat yurtlarına gitmediğini söyledi. 
'GİZLİ TANIK DEFNE...'
Ardından Arslan'a 'gizli tanık Defne' isimli bir şahsın iddialarını sordu. "Cemaat toplantılarına Murat Arslan'ın katıldığını hiç görmedim" diyen 'Gizli tanık Defne'nin beyanları şu şekilde; "Murat Arslan'dan cemaat içindeki toplantılarda Murat Abi olarak bahsedilir ve kendisinin cemaat üyesi olduğu izlenimi açık bir şekilde verilirdi. Murat Arslan'ın mahkeme içinde deşifre olmaması için özel önem gösterilirdi"
'HERKES ABİ, ABLA DER'
Arslan ise bu beyanlara karşılık olarak "Ben soyut nitelikte olan gizli tanık beyanından anladığım benimle ilgili söyleyebildiği tek şey, bana Murat Abi diye hitap edildiğidir, Mahkemede herkes birbirine abi veya abla diye hitap etmektedir" dedi ve suçlamaları kabul etmedi. 
AKLIM ALMIYOR
Mahkemede Arslan'a TCK 221/3'üncü maddesi yani Etkin Pişmanlık Yasası'ndan faydalanmak isteyip istemediği soruldu. Arslan bu soruya, "Ben sürekli mücadele ettiğim bu örgütle nasıl ilişkilendiriliyorum aklım almıyor, bu suçlamaları kabul etmiyorum, bu bana yapılan büyük bir kumpastır" dedi. 
İşte Murat Arslan'ın ifadesi;

muraticerik.jpg
15 TEMMUZ'DAN HEMEN SONRA DÖNDÜM
YARSAV kurulduğundan beri tek mücadelemiz Türkiyede hukukun üstünlüğünü sağlamak ve demokrasinin gelişmesini sağlamak içindir. YARSAV hep egemen güçlerin hedefindeydi darbelere karşı duruşumuz da bellidir. hayatım hem askeri hem de sivil darbelere karşı koymakla geçti. 15 Temmuz'dan hemen sonra Türkiye'ye döner dönmez darbeye karşı açıklamamız kamuoyunun malumudur.
BİAT ETMEDİM
Hiçbir gücün karşısında boyun eğmedim. Hiçbir legal ya da illegal iktidara biat etmedim.  Bu süreçte yaşadıklarım Ergenekon ve Balyoz gibi süreçlerin devamıdır şimdi de bana yapılan kumpasa boyun eğmem. 
 

İlgili Haberler

Güncel

Hırsızlara afişle iş teklifinde bulundu

Güncel

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD, seçim malzemesi yapıyor

Güncel

1 Mayıs'ında yaralanan Dilan Alp'in açtığı dava 5 yıl sonra reddedildi

Güncel

HDP heyeti: Tunceli'deki yangına müdahale edilmiyor, vali manipüle ediyor

Güncel

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: Orman yangınları araştırılsın

Güncel

Hacı Birlik'in cansız bedenini sürükleyen polisler hâlâ görevde

Güncel

Fatih Altaylı 'gönüllere su serpti': TL'deki değer kaybının moral bozduğunu biliyorum, ama yalnız değiliz

Güncel

İnce, 'Yahudi Cesaret Ödülü' eleştirisi için özür diledi

Güncel

Ege Denizi'nde deprem meydana geldi

Güncel

AKP'li belediye başkanı, 6 bin 500 lira maaşla 27 gayrimenkul aldı

Güncel

'Türkiye IMF'den borç almaya ikna edilmek istendi'

Güncel

AKP'den yerel seçim çıkışı