unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yatılı kuran kursunda çocuğa böyle cam sildirildi

Ensar Vakfı’nda çocuk istismarı skandalının ortaya çıkmasının ardından yatılı öğrenci yurtlarının ne kadar denetimsiz olduğu da ortaya çıkarken, Niğde’de müftülüğe bağlı bir yatılı kuran kursunda bir çocuğa hayatı tehlikeye atılarak cam sildirildi.

Niğde müftülüğünce kısa süre önce açılan Baloğlu Yatılı Kuran Kursu’nun beşinci katında cam silen 12-13 yaşlarındaki çocuk, yoldan geçen bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Kursta eğitim gören öğrencilerden biri olduğu tahmin edilen çocuk, görüntülere göre beşinci kattaki pencerenin camını silerken hiçbir güvenlik önlemi almıyor. Bir ayağını içeride tutup diğer ayağını pencerenin dışındaki pervaza bırakarak camları silmeye devam ederken görüntüyü çeken kişinin seslenmesi üzerine içeri giriyor.

Soruşturma başlatıldı

Görüntülerin sosyal medyaya yüklenmesinin ardından çok sayıda tepkinin alınmasıyla müftülük bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Niğde İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar, 20 Nisan’da açılan müftülüğe bağlı Baloğlu Yatılı Kuran Kursu’nda çocuğa neden cam sildirildiğini araştırmak için bir kişinin görevlendirildiğini söyledi.

Müftü Gürpınar öğrencinin kendi kendine de camları silebileceğini söyleyip, “Yeni bir Kuran kursumuz. Hizmetlisi, görevlisi var. Orada öğrencilerin çalıştırılması doğru değil. Çalıştırma mıdır, yoksa öğrencinin kendi kendine yaptığı bir iş midir? İl müftülüğümüze bağlı bir görevli arkadaş görevlendirdik konuyu araştıracak' dedi.

Karaman’da 10 çocuğun Ensar Vakfı ve KAİMDER yurtlarında cinsel istismara uğradığının ortaya çıkmasıyla bu yurtların hiçbir denetim olmadan işletildiği ve ihmaller zincirlerinin çocukların istismara uğramasına yol açtığı anlaşılmıştı. İlköğretim öğrencileri için özel kuruluşlarca yatılı yurt kuramayacağı belirtilse de, skandal bu sorunun çözülmesini sağlamadı.

Yatılı bölge okullarında da öğrencilerin kötü muamele, şiddet ve sistematik işkenceye uğradığı, kısa süre önce tanıklıklarla anlatılmıştı.Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

İlgili Haberler

Yaşam

Cem Adrian ve Ceylan Ertem'den İntizar paylaşımı

Yaşam

Nüfus kayıtlarında yeni dönem

Yaşam

Şok Market'ten ucuz patates ve soğana sınırlama

Yaşam

Real işçilerine polis saldırısı

Yaşam

Polisten kaçışını sosyal medyadan paylaşınca bakın ne oldu?

Yaşam

Gülsüm anne, 10 yıl baktığı Umut'un özel yatakları ve elektronik cihazlarını bağışladı

Yaşam

Yeni Türkiye: Ucuz patates ve soğana kilo sınırlaması

Yaşam

Şevval Sam: İdam gelirse azınlıklar ve fakir insanlara zararı dokunur

Yaşam

Simit fiyatı ekmeği geçti

Yaşam

Yeni havalimanı'ndan yapılacak ilk iç ve dış hatlar uçuşu belli oldu

Yaşam

Göbeklitepe'de yeni bulgulara rastlandı

Yaşam

Cinsel saldırı ve cinayet kurbanı Şule Çet için çağrı: #ŞuleÇetİçinAdalet