Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'Yengeyi gözaltına alınarak mı ortaya çıkarılacak?'

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'a düzenlenen silahlı saldırı sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesinin gözaltına alınmasına ilişkin "15 Temmuz'u eniştenden öğrenenler dün akşamdan beri yaşanan olayı failliyle birlikte tüm aileyi göz altına alarak bu vahşi saldırıyı aydınlatmak için yengeye başvurmuş durumdalar. Ülke enişte ve yengelere kalmış durumda. Yengeyi gözaltına alarak mı ortaya çıkarılacak?" dedi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, partisinin grup toplantısında konuştu. Ayhan Bilgen, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde katıldığı resim sergisinde polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ayhan Bilgen, polisin operasyonuyla ölü ele geçirilen saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın anne, babası, kız kardeş , dayı ve yengesinin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasını şöyle değerlendirdi: "Saldırıdan sonra yeniden bir kez daha Türkiye'nin güvenlik politikalarını baştan tartışma zorunluluğu doğmuştur. Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ü öldürdüğü bilinen polis dün yeniden yargılama süreci tamamlanarak 10 bin 100 lira para cezasına çarptırıldı. Dün çıkan bu kararla Türkiye'de polise nasıl bir hareket alanı, keyfi davranma hakkı tanındığı mahkemeler tarafından bir kez daha tescillenmiş oldu. 15 Temmuz'u eniştenden öğrenenler dün akamdan beri yaşanan olayı failliyle birlikte tüm aileyi göz altına alarak bu vahşi saldırıyı aydınlatmak için yengeye başvurmuş durumdalar. Ülke enişte ve yengelere kalmış duruma. Dün ki saldırıyı gerçekleştiren ister FETÖ isterse sloganlarına bakarak El Nusra- El Kaide bağlantılı örgütlerle ilişkili olsun, bu bizi ilgilendirmiyor. Yengeyi gözaltına alarak mı ortaya çıkarılacak? İki buçuk yıldır çevikte çalışıyor. Bu şahsın FETÖ ile ilişkili olduğunu tespit edememişler ama iki buçuk saat içinde olayı çözmüşler. İşi FETÖ diye kapattığınızda sorun çözülmüş olmuyor. Paralelin paraleliyle karşı karşıyayız. Bir paralelle mücadele etmek için başka paraleller kuruyorsunuz."

İlgili Haberler

Politika

MHP'li aday Bucak: Seçime değil ölmeye geliyorum

Politika

Kavala soruşturmasında 13 kişi serbest, 1 kişi tutuklu

Politika

Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs'ın doğal kaynakları her iki tarafa ait

Politika

Afrin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Politika

Trump'tan Kaşıkçı tapesi açıklaması

Politika

Tutuklanma gerekçesi: İçeriğini bilmedikleri ‘şiddetsiz eylem' toplantısı…

Politika

AKP'li belediye başkanının damadı tutuklandı, oğlu gözaltında

Politika

Uğur Işılak hakkında suç duyurusu

Politika

AKP'li aday camiye 'seçim pankartı' astırdı

Politika

CHP zehirlenen askerleri Meclis'e taşıdı

Politika

Sincan'da Gökçek krizi

Politika

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim