Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Yeni Şafak yine hedef gösterdi!

AKP ve Erdoğan faşizminin medya üzerinden pompalanması misyonu ile hareket eden yandaş "medya" unsurlarından Yeni Şafak, son olarak Can Dündar'a yönelik suikast girişimini ve Dündar'ı suikast esnasında kahramanca koruyan eşi Dilek Dündar'ı çizen Carlos Latuuff ile röportaj yapan T24'ü aldı. Lübnan asıllı, Brezilyalı karikatürist Latuff ile ilgili saldırgan, hedef gösteren Yeni Şafak haberi:

Türkiye'de dijital alanda yayın yapan T24'ün Brezilyalı karikatürist Carlos Latuff ile yaptığı röportaj dikkat çekti. Latuff, Can Dündar'a silahlı saldırı girişiminden sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren çizimleriyle büyük tepki toplamıştı.

Çizimleriyle Türkiye'deki solcuları desteklediğini söyleyen Latuff, Türkiye'nin otoriter bir rejim haline geldiğini iddia etti. Terörle mücadele basına ve Kürt halkına karşıymış gibi gösteren çizer, "Erdoğan ile aynı fikirde olmayan insanların ya taciz edildiği ve öldürüldüğü Erdoğan'ın kan davası haline geldi" diye konuştu.

T24'ten provokatif soru

Türkiye hakkında yanlış bilgiler veren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmekten çekinmeyen Latuff'a yönelttiği sorularla T24 muhabiri, konuyu "Türkiye'nin güvensiz olduğuna" getirdi. Gazetecinin, "2010'dan sonra Türkiye'ye gitme şansınız oldu mu? Türkiye'de kendinizi güvende hisseder miydiniz?" sorusuna Latuff, "Türkiye şu an beyni din ve milliyetçilikle aptala dönmemiş herkes için tehlikeli bir yer. Kendimi güvende hissetmezdim" şeklinde cevap verdi.

Hadsiz benzetme

Daha önce Batılı gazeteler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı algı operasyonu yürütmüş, "Sultan Erdoğan" başlıkları atan bile olmuştu. Aynı dili kullanan Latuff, blog sayfasının Türkiye'de yasaklı olmasıyla ilgili soruya, "Emin değilim yasak kalktı mı fakat şüphe yok ki Sultan Erdoğan hakkında çizdiklerim yasaklanacaktır" sözleriyle karşılık verdi.

Mısır'daki darbe hükümetiyle Türkiye'deki iktidarı bir tutan Brezilyalı çizer, "Mübarek destekçileri ve şimdilerde el-Sisi destekçileri hükümeti yıkmak için iyi paraya tutulmuş bir ajan olduğumu iddia ediyorlardı. Erdoğan yalakalarının el-Sisi'nin destekçileri ile epey benzerlikleri var. Siyonistlerden gelen suçlamalara değinmeyeyim bile" diyerek küstahlıkta sınır tanımadı.

İlgili Haberler

Medya

Gerici Akit'in skandal paylaşımı hakkında karar verildi!

Medya

Serdar Cebe'nin yeni adresi belli oldu

Medya

Turkuvaz Medya'da çok sayıda kişiyi işten çıkardı

Medya

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Medya

Deniz Zeyrek'in yeni adresi belli oldu

Medya

Jet Sosyete dizisinde olay sansür

Medya

Fatih Altaylı, Adnan Oktar'a kızgın: Bana bir daha mektup yazma

Medya

Gazeteci Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı

Medya

Kürşat Bumin hayata veda etti

Medya

Karar Gazetesi: Baskılarla karşı karşıyayız

Medya

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Medya

Akit'i 10 Kasım'da mide ağrısı tutuyor... Yine aynısını yaptı!