darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Yenilenen ilkokul imam hatip yapılacak!

Ankara Mamak’taki Ayşe Zeki Sayan İlkokulu iki yıl önce depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Yeniden yapılan okul binasına ise Ortatepe İmam Hatip Ortaokulunun yerleştirileceği belirtiliyor. Yenilenen okul binasına yerleştirilmeyen Ayşe Zeki Sayan İlkokulunun ise Ortatepe İmam Hatip Ortaokulu’na taşınacağı kaydediliyor.

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması üzerine soru önergesi hazırladı.

Hazırladığı önergede, “Ankara ili Mamak ilçesinde bulunan Ayşe Zeki Sayan İlkokulu yaklaşık 2 yıl önce depreme dayanaksız olduğu gerekçesi ile yıkılmış, okulun öğrencileri Nazım Belger İlkokuluna geçici olarak nakledilmiştir. Bu süreçte yıkılan okulun yerine yeni bina yapılmıştır.

Binanın tamamlanması ile birlikte Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ortatepe İmam Hatip Ortaokulunun yeni binaya taşınması, Ayşe Zeki Sayan İlkokulunun öğrencilerinin ise Ortatepe İmam Hatip Ortaokuluna yerleştirilmesi planlanmıştır' diyen Hakverdi, bu bilgiler doğrultusunda şu soruları yöneltti:

1- İki yıldır Nazım Belger İlkokulunda misafir olarak eğitim gören Ayşe Zeki Sayan İlkokulu öğrencilerinin Ortatepe İmam Hatip Ortaokuluna taşınacağı bilgisi doğru mudur?
2- Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürünün “Mamak'ta İmam Hatiplere iyi bir bina veremedik, bu nedenle yeni binayı Ortatepe İmam Hatip Ortaokuluna vereceğiz' söylemi doğru mudur?
3- Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürünün “Bu okulun mimarisi İmam Hatibe uygun yapıldı, o nedenle imam hatip yapacağız' söylemi doğru mudur?
4- İki yıldır bekleyen öğrencilerin başka bir okula nakledilmesi ile yaşayacakları psikolojik sorunlar hesaplanmış mıdır?
5- Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürüne bazı vakıf ve derneklerin baskı yaptığı doğru mudur? Bu vakıf ve dernekler hangileridir?
6- Yeni yapılan binanın Ortatepe İmam Hatip Ortaokuluna verilmesi planlanmış ise iki yıldır Ayşe Zeki Sayan İlkokulunun öğrencileri neden Nazım Belger İlkokulunda misafir olarak eğitim görmüşlerdir?
7- Ayşe Zeki Sayan İlkokuluna ait yeni binanın Ortatepe İmam Hatip Ortaokuluna tahsis edilmesi ve eski binanın Ayşe Zeki Sayan İlkokuluna verilmesinin sebepleri nelerdir?

İlgili Haberler

Güncel

Kaçan kurbanlık koçlar drone ile bulundu

Güncel

Tunceli'de patlama!

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!

Güncel

Kesimden kaçan keçi, 3'üncü kattan bir vatandaşın üzerine düştü

Güncel

Valilikten günler sonra gelen açıklama!

Güncel

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?