unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Yıldırım'dan yeni referandum önerisi: Başkanlıkla birlikte ne istiyorsanız...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu:

Yıldırım, Türkiye'de istikrarın sürmesinin başkanlık sistemine bağlı olduğunu ifade ederek "Kararı millete, gençlere bırakalım. Bakalın ne karar veirlecek. Onların verdiği kararın basşımızın, gözümüzün üzerinde yeri vardır. Biz milletimizle gurur duyuyoruz. Sağlam bir istikrarın tek yolu başkanlık sistemidir" dedi.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, BDDK ve SPK hizmet binalarının temel atma töreninde konuşan Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'NAPOLEON DİYOR Kİ...'

"Yeni iş yerleri olacak. Yeni iş alanları olacak. Gençlerimize iş imkanları olacak. İstanbul öyle bir şehir ki Napoleon diyor ki eğer dünya tek ülke olsa mutlaka başkenti İstanbul olur.

"Hangi şehirde yaşadığımızı hangi şehre mensup olduğumuzu anlayalım. İstanbul demek Türkiye demektir. İstanbul Türkiye’nin özetidir. Anadolu’nun doğusundan batısından kuzeyinden güneyinden bütün vatandaşlarımız kardeşlerimiz İstanbul’a geldi. Geleceğimizi istikbalimizi bu şekilde inşa etmeye başladık.

"Bu Osmangazi Köprüsü’nün hikayesini biliyorsunuz değil mi? 50 senedir bir köprü yapılacak. En son depremi bahane ettiler. Ondan sonra proje rafa kalktı. Aynı şekilde Yavuz Sultan Selim Köprüsü aynı şekilde dünyanın en büyük havalimanı…

"2002'den bu yana yaptıklarımızı anlatmaya lüzum yok. Sadece İstanbul... İstanbul-İzmir otoyolu. Osmangazi Köprüsü'nü açtık. Şimdi Bursa'dan İstanbul'a bir saatte geliyor insanlar. 2018'de İzmir'e gitmek isterseniz 2 saat 50 dakikada gideceksiniz. Siz sabah trafik olduğunda Ümraniye'den havalimanına 2 saatte gidebilir misiniz? Ama İzmir'e 2 saat 50 dakikada gideceksiniz. 

"Avrasya Tüneli de 20 Aralık'ta hizmete geçecek. Sarayburnu'ndan gireceksiniz Haydarpaşa'dan çıkacaksınız. 2 dakikada. Bir one minute var bir de two minute var. 

"İstanbul yatırımcılar için en ideal yerdir. Onun için bu merkeze ihtiyaç var. Bunun kararını verdik. Bir iki sene içinde buralarda muazzam tesisler, binalar tamamlanacak. Burada sadece bugün temelini attığımız BDDK'nın SPK'nın yeri yok. Aynı zamanda başka kurumlar da var. Ben buradan çağrı yapıyorum. Bütün bankalarımız bir an önce burada temeli atsınlar. Finans merkezi demek hepsinin bir araya gelerek güçlerini birleştirmesi demek.

"Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Yedi tepe İstanbul'a yedi tane dev eser yapacağız dedik. Bunları teker teker yapıyoruz.

"İstikrar sürecek Türkiye büyümeye devam edecek. Nasıl olacak? Başkanlıkla olacak. Biz diyoruz ki, millete hepinizin sözü var. Bizim de sözümüz var. Ne dedik? Hep seçimlerde yeni anayasayı yapacağız. Ve Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getireceğiz. İstikrarın kalıcı hale gelmesinin yolu başkanlıktan geçiyor. Bakın 7 Haziran'da neler yaşadık. Hükümet kurulabildi mi? Allah'tan millet tehlikeyi gördü ve hemen kararını değiştirdi.

MUHALEFETE ÖNERİ

"Diğer partilere diyoruz ki gelin Meclis'ten bu anayasayı geçirelim, kararı millete bırakalım. Biz başkanlık diyoruz. Başkanlık Türkiye için gereklidir diyoruz. Başkanlıkta güçlü siyasi irade var. Başkanlıkta Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği var. Siz başkanlık değil de başka bir model öneriyorsanız buyrun ikisini de soralım millete. Milletin verdiği kararın başımızın üstünde yeri var.Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Nurcuların hedefinde o polis müdürü var

İlgili Haberler

Politika

CHP'li Enis Berberoğlu'ndan flaş karar!

Politika

Facebook ve Instagram kullanıcılarına yaş sınırı getirildi

Politika

Spor Bakanı Kasapoğlu'nun yardımcıları belli oldu

Politika

Kahraman: Milletimizde satılmış yoktur, aldatılmışlar vardır

Politika

FETÖ'cü işadamlarına para karşılığı tahliye iddiası!

Politika

Meriç'te, anne ve 1 yaşındaki çocuğunun cesetlerine ulaşıldı

Politika

Beş bakanlığa bakan yardımcıları atandı

Politika

33 düş yolcusu İzmir'de anıldı

Politika

Nurcuların hedefinde o polis müdürü var

Politika

Kılıçdaroğlu, 34. Ulusal Abdal Musa Anma törenlerine katılacak

Politika

İstanbul'da 2 bin 600 polisle operasyon

Politika

Mustafa Ceceli'den eski eşi Sinem Gedik için flaş adım!