Çok Okunanlar

Üç çocuk genç kadına tecavüz edip, öldürdü

Dilipak tarih verip 'duyurdu': Politikacı ve işadamlarına suikastler geliyor

'Müslüman yok' diyen müftü: Merhaba diyenler Hz.Muhammed'e hakaret ediyor

Nihat Genç, Bahçeli'yle yarışıyor: Çarpışma dizisinden tren kazalarının şifrelerini çözdü

Fatih Portakal: Başıma bir şey gelirse...

Yılmaz Özdil'den Erdoğan'ı kızdıracak sözler: Saray'a harem kurulsun

Söyleşinin baş davetlisi ise yazdığı “Kadın' kitabıyla en çok satanlar listesine giren “İzmirli' Yılmaz Özdil oldu. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil toplantıda katılımcıların sorularını yanıtladı.

Gökmen Ulu'nun Sözcü'deki haberine göre 'Emine Erdoğan’ın "Harem bir eğitim yuvasıdır" açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna, Özdil şu yanıtı verdi: “Büyük tarihçimiz (!) Sayın Emine Hanım’ın harem ile ilgili düşüncelerine ben katılıyorum. Sarayda harem kurulması taraftarıyım. Şaka bir yana… Polemik başlatırsanız dünyanın en saçma konusu da olsa mutlaka taraftar bulur. Bu zihniyetle ancak çağdaş yaşam biçimine sahip çıkmakla başedebiliriz.' Yılmaz Özdil, söyleşide CHP’den, kadın sorunlarına kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte alkış olan o sözler:
- Mesele sadece CHP meselesi değildir. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, Türkiye’nin düşünen insanlarına, üniversitelerine, sendikalarına, barolarına karşı yürütülen Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi iftira davalarının seyrini çok iyi takip ettiniz.
- Kadına şiddete karşı mücadele etmek için ille de kadın olmamız gerekmiyor. Erkek olmamız da gerekmiyor. İnsan olmamız gerekiyor. Temel sorun bu.
- Türkiye’de imam olmadan hiçbir çocuğa nikah kıyılamaz. Bir çocuk gelin trajedisi yaşandığında hukuk damada, anneye, babaya hesap soruyor. İmamlara niye hesap sorulmuyor. Ayrıca hatırlatırım bu ülkede 15 yaşında kız ile evlenen kişi cumhurbaşkanı oldu.
'ADAM’I YAZACAK
- “Kadın' isimli son kitabımın ardından “Adam' isimli bir kitap yazacağım. Erkekler ikiye ayrılıyor; herifler ve adamlar. Ben kitaba herifleri değil, adamları koyacağım.
- Atatürk milli mücadeleyi başlattığı zaman ona inanan insanlar ülke nüfusunun en fazla binde biri kadardı. Bugün baktığımızda hangi parti mensubu olursa olsun -ki bunun içinde AKP’liler de var- Türkiye’nin yüzde 70’i Atatürk’ün bu ülkeye kazandırdığı çağdaş yaşam biçimine inanmış ve bundan vazgeçmeyecek şekilde yaşıyor. Devrim başarılmıştır. En çok gençlere güveniyorum. Yarın bugünden daha iyi olacaktır.

İlgili Haberler

Güncel

Ankara'daki tren faciasında sönen hayatlar: İş bulduğu şehre gidiyordu...

Güncel

Düzce'de üç çocuk hayatını kaybetti

Güncel

Atatürk Orman Çiftliği'nde 61 dönüm otopark için imara açıldı

Güncel

Dikkat! Meteoroloji'den sağanak ve kar uyarısı

Güncel

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Güncel

Dilipak tarih verip 'duyurdu': Politikacı ve işadamlarına suikastler geliyor

Güncel

Aydın'da taraftar derneğinde yangın: Yaralılar var!

Güncel

Ankara Valisi Vasip Şahin'dan 'tatil' açıklaması

Güncel

Erdoğan'ın 'Zafer Anıtı'nda İGA'nın 'İşçilerin borcunu ödedik' şovu yalan çıktı!

Güncel

Sincar'a hava harekatı!

Güncel

Kral Kızı Barajı'nın kapakları koptu!

Güncel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Tren kazası açıklaması