darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Yüksekdağ'dan Erdoğan'a: Tarih dersi veriyormuş, önce diplomanı al da gel!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yüksekdağ'ın konuşmasından satır başları: 

5 yıl geçmesine rağmen Van depreminin acılarının izleri silinmedi. Depremde yaşamını yitirenleri rahmetle anıyorum. Van depreminde kentin %25'i yaşanamaz duruma geldi. Şırnak’ın bugün %80’i kullanılamaz durumda. Depremin yapamadığını AKP yaptı.

Dün çadırlarını yıktıkları Şırnaklılara, “Irak’a gidin' diyorlar. Bir iktidar nasıl böyle nefretle dolabilir? Çaresizliğinden.

Urfa’da gözaltına alınan partililerimiz 20 günden beri gözaltında. Çıkıp utanmadan sıkılmadan “Bu ülkede işkence yok' diyorlar. Toplumda “Evimize çekilelim, ne istiyorlarsa alsınlar' duygusunu üretmeye çalışıyorlar. Dünya yıkılsa biz teslim olmayacağız Tarih, zulme boyun eğmeyen bir partinin neler yapabileceğini gördü. Yine göstereceğiz.

Darbe gerçekleşseydi Hükümette kimler olacaktı. Tek bir yanıt veremiyorlar. Çünkü darbeciler kendi içlerinde. HDP'nin olmadığı bir Anayasa halkın, demokrasinin olmadığı anayasa demektir. 80'de de görmüştük bu Anayasa'yı. Darbeyle yaptığınız Anayasa yeni mi olacak. Ne farkınız var cuntacılardan? Hiç. Sadece apolet kravat farkı var. 

'Rakka'ya, El-Bab'a gideceğim tutmayın beni' diyor. Süleyman Şah Türbesi'ni IŞİD gasp ettiğinde böyle cevval değildiniz. Cumhurbaşkanı çıkmış, 'Tarih dersi veriyorum' diyor. Tarih dersi veriyormuş. Önce tarihten bir ders al. 'Tarih dersi veriyorum' diyorsan önce okulunu bitir, diplomanı al, ondan sonra ders ver.

Savaş isteyenler kendi evlatlarını hesap ederek konuşsun. Oğlu kumar masasında olanlar, halkın canı üzerinden siyaset yapmasın.

İlgili Haberler

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Bırakın siyaseti, parayı konuşun

Politika

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Politika

Muharrem İnce rapor iddiasını yalanladı

Politika

MHP af teklifini açıkladı

Politika

ABD'den yeni Brunson mesajı!

Politika

Erdoğan'dan Kızıl Elma mesajı

Politika

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Politika

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Politika

CHP, Çorlu'daki faciada annesini kaybeden Taha için harekete geçti

Politika

Bahçeli: Türkiye yeni bir göçün üstesinden gelemez

Politika

Vali, uzun süre ulaşamadığı yetkiliyi azarladı

Politika

Yandaş yazar Saray'a atandı