darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Senin bile inanamayacağın operasyonlar duyarsan şaşırma'

Yandaş Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a sert sözler

'CHP, 2 büyükşehiri kaybedecek'

Erdoğan konuştu, bedelli askerlik buharlaştı

'AKP yüzde 30'ları görebilir'

Yurt genelinde 'Kılıçdaroğlu'na destek' eylemleri başladı!


CHP Diyarbakır il örgütü Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vererek, "Bizler Diyarbakır il örgütü olarak, o kurşunu bırakan kişi, bu kişiyi yönlendiren ve bunun arkasındaki aklı çok iyi tanıyoruz. Devletin korumakta aciz kaldığı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu gerekirse biz korumaya hazırız" denildi.

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı, yaptığı yazılı açıklamada Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verildi. Açıklamada, "CHP Diyarbakır il örgütü olarak, devletin korumakta aciz kaldığı Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu, gerekirse gençlik ve kadın kolları üyelerimiz ve tüm il teşkilatlarımızla korumaya hazırız. Bizler Cumhuriyetimiz'in yılmaz bekçileri olarak bugüne kadar laiklik başta olmak üzere Atatürk'ün ilke ve inkilaplarına sahip çıktığımız gibi bugünden sonra da bu değerlerimize sahip çıkmak adına, bu ülkenin huzur ve güven ile sosyal barışı adına üstümüze düşeni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na düzenlenen komploda verilmek istenen mesajı çok iyi okuyoruz. Bizler Diyarbakır il örgütü olarak merminin ne anlama geldiğini bilen Cumhuriyet Halk Partililer olarak; o kurşunu bırakan kişi, bu kişiyi yönlendiren ve bunun arkasındaki aklı çok iyi tanıyoruz. Ülkenin her bölgesinde sunni şiddet olaylarının çıkmasına sebep olan ve ölüm, şehit, gözyaşı ve kaosla beslenen bu zihniyet 14 yıldan beri cennet ülkemizi cehenneme çeviren, saraydaki zatın ta kendisidir" denildi.

Cumhuriyet'in kuruluşundan bugüne kadar parlamenter, hukuk sistemine dayalı bir yönetim biçimini hep savundukları belirtilen açıklamada, "Parlamenter, hukuk sistemine dayalı bir yönetim anlayışıyla biz CHP'liler, çözüm süreci döneminde yapılan görüşmelere, halkın huzur ve güveni adına, kaosun sona ermesi adına, Kürt sorunun barışçıl bir yöntemle çözümüne kredi açtık. Ancak gizli ve kapalı kapılar ardında, İmralı ve Kandil ile yaptıkları görüşmelere rağmen çözüm bulamayan saray zihniyeti, ülkeyi cehenneme çevirdikten sonra, her gün gelen şehit cenazelerinin yarattığı kaosla beslenir bir hale gelmiştir. Parlamentodaki parti temsilcilerinden oluşan komisyon heyetinin cezaevlerinde, hasta tutuklu ve hükümlüler ile yaptığı görüşmeleri de Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na mal etmeye çalışarak, yurttaşlarımızın aklı ile oynayarak iradelerini hiçe saymaktadır. Oysa o görüşmeler parlamentodaki tüm partilerin temsilcileri yer almış, görüşmeler de bu komisyon üyeleri tarafından gerçekleştirilmiştir" ifadelerine yer verildi. 
Şehit töreninde Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkilerin, bardağı taşıran snm damla olduğu kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:
"Son olarak şehit cenaze töreninde genel başkanımıza yönelik provokasyonlar, bardağı taşıran son damla olmuştur. Ülkenin dört bir yanındaki teşkilatlarımızla birlikte, genel başkanımızı korumaktan aciz bir uygulama içerisinde hareket eden devlet, taciz, uyuşturucu gibi suç kayıtları bulunan bir alçağın, cebindeki mermi ile aynı dakikalarda yetkisiz başbakanla görüştüğünü hangi bir yüzle ve nasıl açıklayacak? İktidarın önünde bu kadar açık bir şekilde bir tehdit oluşuyor ve hala bu iktidar, bu konu ile ilgili açıklama yapmıyorsa, neyi gizliyorlar? Polis, AKP'nin polisi mi? Devlet AKP'nin devleti mi? Devlet, CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu neden koruyamamıştır? Devletin temsilcileri, AKP hükümetinin temsilcileri, hükümetin yetkisiz ve etkisiz başbakanı, bununla ilgili neden bir açıklama yapmaya gereği duymamıştır? Etkisiz ve yetkisiz başbakan, açıklama yapmak için saraydan izin mi beklemektedir? Sayın basın mensubu üyeleri; Bizler CHP il teşkilatı olarak, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik mermi gösterilmesi şeklinde gelişen tehdite pabuç bırakmayacağımızı buradan Türkiye kamuoyuna açıklıyoruz. Gerekirse bizler il örgütlerimiz, gençlik ve kadın kolları üyelerimizle Genel Başkanımızı koruyabiliriz. Bundan da onur ve şeref duyarız."
chp-005.jpg
 
CHP Aydın İl Başkanlığı, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne mermi atılmasını protesto etti. CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, "Bunu tüm gericiler, bölücüler, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları bilsinler. Feriştahınız gelse bizi durduramaz" dedi. 
CHP Aydın İl Başkanlığı, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne mermi atılmasını kınayarak konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. CHP İl Başkanlığı binasının önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına çok sayıda partili katıldı. CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, açıklama yaptı.
AKP'nin ülkeyi yönetemediğini söyleyen İnci, "Bugün terörün tekrar tırmanışa geçmesinden AKP iktidarı sorumludur. Bu sorumluluğunu örtbas edilebilmek için AKP şehit cenazelerini provokasyon alanı haline getirmektedir. Taviz verdikleri teröristlere karşı terörü bitiremeyeceklerini anlayınca, bir suçlu bulup, bunun nedeni Genel Başkanımızmış gibi bir algı yaratıp, şimdiye kadarki hata ve yanlışların faturasını CHP'ye yüklemek niyetindeler" dedi.
"TÜRKİYE YANGIN YERİNE DÖNDÜ"
Türkiye'nin yangın yerine döndüğünü söyleyen İnci, "Türkiye, bir kişinin başkanlık hırsı nedeniyle yangın yerine dönmüştür. Terörün tırmanmasında ve bu kadar can almasında kuşkusuz ülkeyi yönetenlerin sorumluluğu var. Başkanlık isteyen Recep Tayyip Erdoğan ve AKP bu sorumluluğunu halktan gizleyebilmek için şehit cenazelerini provokasyon alanı haline getirmeye çalışıyor. CHP Genel Başkanı'na mermi çekirdeği atılması, bir provokasyon ve gözdağı girişimidir. Teröre yardım ve yataklık edenler, mafya yöntemleriyle suçunu örtemez, sorumluluktan kaçamaz ve CHP'yi asla korkutamazlar" diye konuştu.
"FERİŞTAHINIZ GELSE BİZİ DURDURAMAZ"
CHP'yi tehditle, mermiyle yolundan döndüreceğini sananların büyük yanılgı içerisinde olduğunu belirten İnci, "Bu tehditlere, basit mafya figürasyonlarına pabuç bırakmayacağız. Şehit acılarımız yüreğimizde dururken, terörün gerçek sorumluları önümüzdeyken Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan suçlamaları ve saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece Atatürk Cumhuriyeti payidar kalacaktır. Bunu tüm gericiler, bölücüler, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları böyle bilsinler. Feriştahınız gelse bizi durduramaz" dedi.

 
Tunceli'de CHP Kadın Kolları Başkanı Nuriye Kara ile birlikte 3 partili kadın, İstanbul'daki şehit cenazesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne tabanca kurşunu bırakılmasını protesto etmek için AK Parti İl Başkanlığı binası önüne siyah çelenk koymak istedi. Ancak önlem alan polisler, CHP'li kadınlara izin vermedi.
Tunceli CHP Kadın Kolları Başkanı Nuriye Kara, beraberinde parti üyesi 3 kadınla birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne tabanca kurşunu bırakılmasını protesto etmek için, üzerinde 'CHP Kadın Kolları' yazılı silah çelengi Atatürk Mahallesi'ndeki AK Parti il binası önüne bırakmak istedi. CHPli 4 kadının önü, AK Parti il binasına 50 metre kala sivil polisler tarafından kesildi. Kadınların il başkanlığına gitmelerine izin verilmedi ve geçmelerine izin verilmeyeceği polisler tarafından kadınlara söylendi. Bu sırada AK Parti binası önüne 1 TOMA ile 2 çevik kuvvet midibüsü ile polis ekipleri sevk edilerek, cadde üzerinde önlem aldı. Önlem alan polisler, CHP'li 4 kadının AK Parti binası önüne gitmesine izin verilmedi.
Bunun üzerine CHP Tunceli Kadın Kolları Başkanı Nuriye Kara, önlerini kesen sivil polislere tepki gösterip, "Bu önlemleri alıyorsunuz iyi, güzel de Genel Başkanımızı neden koruyamıyorsunuz? Genel Başkanımızın önüne kurşun atılmasına, tehdit edilmesine sessiz kaldınız" dedi. 
Polislerin geçişlerine izin vermemesi üzerine basın açıklaması yapan Nuran Kara, "İstanbul'da şehit polislerin cenaze töreninde, genel başkanımıza yapılan saldırıyı lanetliyor ve kınıyoruz. Bu herkes tarafından bilinsin ki, genel başkanımıza yapılan saldırı hepimize yapılmıştır. Hiçbir baskı, asla bizleri yıldıramayacaktır, hiçbir tehdit bizi yıldıramaz" dedi.
Basın açıklamasının ardından CHP'li Kara, koruma önlemi alan polislerle tartışmaya devam etti. Kara, "Biz demokratik bir eylem yapıyoruz. Şiddet yok, bırakın çelengi AKP kapısına bırakalım" dedi. Görevli polis de kadınlara, "Bu yasal değil, izin veremeyiz. Aynı şekilde başka biri getirip sizin partinizin önüne de çelenk bırakmak istese, ona da izin vermeyiz" diye karşılık verdi. Kara da "Hayır, koydurursunuz. Genel başkanımızın önüne kurşun atıldı, engel olmadınız, genel başkanımıza kurşun atan adamla Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor, sohbet ediyorsa bu eylem de bizim doğal hakkımızdır" dedi.
Bu sırada kadınların önünü kesen başka bir sivil polis eliyle çelenge vurarak yere düşürmesi, CHP'li kadınların büyük tepkisine yol açtı. 
Olay bölgesine gelen polislerin sayısının giderek artması üzerine CHP'li 4 kadın, bölgeden ayrıldı. Güvenlik önlemi alan polisler de bir süre daha bekledikten sonra bölgeden ayrıldı. 

 
CHP Gaziantep İl Başkanlığı, İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memurları için düzenlenen cenaze töreninde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne kurşun atılmasını basın açıklaması yaparak protesto etti. Düzenlenen basın açıklamasına; CHP Gaziantep lilletvekilleri Akif Ekici, Mehmet Gökdağ, İl Başkan Vekili Ali Sayın, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan Milletvekili Akif Ekici, ülke bütünlüğünü korumak için kanlarının son damlasına kadar mücadele vereceklerini kaydetti. Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının bilinçli olarak yapıldığını ileri süren Ekici, şöyle konuştu: 
"Biz bunu biliyoruz onlar oraya hazırlanarak getirilmiştir. Bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak bırakın önümüze mermi bırakmayı biz kurşunların karşısında laikliği ve ülkemizin bütünlüğünü kanımızın son damlasına kadar savunacağız. Şehirlerimiz yerle bir ediliyor. Şehirlerimiz talan ediliyor. Doğrudur devlete karşı eline silah alan herkes teröristtir. Bununla mücadele gereklidir. Ama bunu bu hale getirenler bugüne getirenler bu işten utanmalı. Ama şimdi çıkıyorlar utanmazca Cumhuriyet Halk Partisi teröre yardım yataklık ediyor diyorlar. Sanmasınlar ki eline kan bulaşmış son 14 yılın yöneticileri sizin kiralık katilleriniz kiralık uşaklarınız saldırdıkça elinizdeki kan temizlenmeyecektir. O kana bulaştınız. Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece bu işler gerçekleştirilmeyecek. Başkanlık hayaline kapılmış adına Cumhurbaşkanı denilen bir zatla karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece ne bunlar gerçekleştirilecektir ne de laikliğe kimse elini süremeyecektir. Biz bunu biliyoruz onlar oraya hazırlanarak getirilmiştir." 
CHP Gaziantep İl Başkan Vekili Ali Sayın ise Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı bir linç kampanyası olarak nitelendirerek, "Şehit cenazesinde Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı basit bir saldırı değildir. Cumhuriyete ve inançlara karşı bir linç kampanyasıdır. Genel Başkanımızın önüne atılan bu mermi mafya jargonunda tehdit manasındadır, bilinmelidir ki biz CHP olarak hiçbir tehdide boyun eğmeyecek, aldırış etmeyeceğiz' dedi. 
 

İlgili Haberler

Politika

'CHP İstanbul'a Akşener'i aday gösterebilir'

Politika

AKP'nin İzmir adayı belli oldu

Politika

AKP'de Erdoğan'a yalvaran isimleri açıkladı!

Politika

HDP'de yerel seçim hedefi belirlendi

Politika

Melih Gökçek: 1,5 milyar lira halkın cebinden çıktı

Politika

Ahmet Hakan'dan Berat Albayrak'a tavsiye

Politika

Rıza Sarraf, New York'un en lüks otelinde görüntülendi

Politika

ABD'den Serdar Gölge açıklaması

Politika

Video | Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nu ziyaret etti

Politika

Fenerbahçe'ye Hırvatistan'da şok!

Politika

'CHP hisseleri bir yasayla devredilebilir'

Politika

Öğrenci yurtlarındaki yiyeceklerin fiyatı da zamlandı