Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Gözaltına alınan akademisyenler kimdir?

MHP'li vekilden AKP'ye uyarı: Sokak alarm veriyor

Zekeriya Öz, Danştay saldırısını Ergenekon'a böyle bağlamış!

Ergenekon davası ve MİT TIR’ları davasının avukatı Vural Ergül, Danıştay suikastinin, Ergenekon davasına bağlanmasına neden olan Osman Yıldırım’ın Sincan F Tipi’nde gizli tanık olarak ifade verirken çekilen fotoğraflarını yayınladı. Yıldırım ifadelerini kaçak savcı Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel polis müdürü Mehmet Karabörk’e vermişti.

İLK KEZ YAYINLANDI

Ergül fotoğrafları kendi Facebook hesabı üzerinden paylaştı ve “Bu kez de sizlerle alçak Danıştay suikastini, Ergenekon kumpasına bağlayan ve emniyet ve yargıdaki karanlık yapı tarafından imal olunmuş tek delil olan 9 Kodlu Gizli Tanık Osman Yıldırım'ın 10 yıldır ısrarla gizlenen mülakat kasetinden ilk görüntüleri paylaşıyorum' notunu yazdı.

DANIŞTAY SALDIRISINI ERGENEKON’A BAĞLAMIŞTI

Ergül, kaçak savcı Zekeriya Öz ile Osman Yıldırım arasındaki mülakatın perde arkasını İşte o Suikast kitabında ayrıntılarıyla yazdığını belirterek “Gördüğünüz ekli kareler o rezil mülakattan ilk görüntüler. Danıştay Tetikçisinin işbirlikçisi, katil, suçu alışkanlık edinmiş Osman Yıldırım'a bir bakın. Savcı Zekeriya Öz'ün ikramı beleş sigarası ile nasıl baş tacı edilmiş bir halde. Anlat Osman'ım dedikçe o anlattı; Ergenekon kumpası böylelikle şekillendirildi' diye yazdı.

KUDDUSİ OKKIR’I TEŞHİS ETTİ

Ergül, Osman Yıldırım’a gizli tanık olarak Kuddisi Okkır’ın teşhis ettirildiğini belirterek “Osman Yıldırım'ın, Kutsi Okkır olarak teşhis edip, bir türlü adını bile ezberleyemediği, Zekeriya Öz'ün 'Kuddusi, Kuddusi’ diyerek düzelttiği mülakatta Gizli Tanık, Kuddisi Okkır'ı tanıyor musun sorusuna ne cevap veriyor biliyor musunuz? 'Evet, ulusalcıdır o’. Baştan aşağıya suç olduğu için bugüne dek söz de yargı sürecinde, soruşturmanın gizliliği nedeniyle 'sansürlenilerek’ kısmen verilen mülakat kasetinin ayrıntıları yazmakla bitecek gibi değil!' ifadelerini kullandı.

İŞLEM YAPILMADI

Ergül “Mülakat kasetinin bir örneğini Ankara TEM Şube Müdürlüğü'ne bizzat verdim. Bir diğer örneği İstanbul TMK Savcılığı'nda. 2014 Kasım ayından itibaren ardı ardına verdiğim birçok dilekçemde yer verdiğim her biri somut ve kanıtlı iddialarım Zekeriya Öz ile Osman Yıldırım'ın derhal tutuklanmasını gerektirecek derecede ciddiydi' diye yazdı ve şunları ekledi:

“Ama ne yapıldı? Hiç! Şimdi Gizli Tanık Osman Yıldırım'da, Zekeriya Öz'de kaçak! Niye mi çünkü, hükümet tarafından FETÖ ile mücadelede milat tarihi 17-25 Aralık 2013! Ergenekon Kumpası bu tarihin öncesinde kaldığı için maalesef Kumpasın hesabının sorulması için de yine hiç bir şey yapılmayacak! Üstelik daha geçen hafta Başbakan demedi mi; 'Ergenekon sapına kadar gerçekti’. Belki bir çoğunuz bilmiyordur ama AKP yeniden yargılaması yapılacak olan Ergenekon Kumpası'nda hala müşteki ve müdahil! Neyse, 'yargıya güven, gerisini merak etme sen’ emi!'

İşte o fotoğraflar:

1-087.jpg2-088.jpg3-063.jpg4-048.jpg

 

Aktaran: Odatv

İlgili Haberler

Güncel

Manisa'da 21 asker zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Güncel

Erdoğan ve Trump telefonda görüştü

Güncel

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Güncel

Aday tanıtım toplantısına giden AKP'liler kaza yaptı: Çok sayıda yaralı!

Güncel

Gözaltına alınan akademisyenler hakkında flaş gelişme

Güncel

Seni de o manşetleri de unutmadık Ahmet Kaya...

Güncel

Ziya Selçuk, Andımız sorusuna böyle cevap verdi

Güncel

ABD'den sınır dışı edilen FETÖ'cü Türkiye'ye getirildi

Güncel

Amatör denizci ehliyeti almak kolaylaştı

Güncel

Atatürk Havalimanı saldırısı davasında karar belli oldu

Güncel

Kadınlar şiddete karşı 'Karar aldım' diyor

Güncel

Aidatını ödeyemediği için çocuğu okuldan atılan veli isyan etti