darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Zeynep Altıok cinsel istismarı Meclis’e taşıdı

20 CHP’li milletvekilinin imzaladığı önergede Altıok: “İzmir’de 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi kız çocuğu dedesi yaşındaki birisi tarafından cinsel istismara maruz kaldı, bu durumu ailesine anlattı, ailesi tarafından tacizciye dava açıldı. Yaşadığı travmanın ve büyük korkunun etkisinden kurtulamayan küçük çocuk tacizcisiyle karşılaşacak olmanın stresini taşıyamadı ve minik kalbi durdu. Cinsel istismar ve tecavüz olayları artık Türkiye’nin kanayan yarasıdır. Hemen hemen her gün başka bir kentten  çocuklara yönelik başka bir istismar vakası haberini alıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bunu araştırması şarttır.' dedi. 

KÜRESEL KÖLELİK ENDEKSİ'NDE BİRİNCİYİZ

Adli Tıp Kurumu’na her ay 650 çocuk istismarı olayı gönderildiğini belirten Altıok: “Yapılan araştırmalarda cinsel istismara en çok 7-14 yaş aralığındaki çocuklar maruz kaldığı tespit edildi.  2015 verilerine göre 36.000 '’çocuk’’ gelin var. Yine 2015 yılı verilerine göre çocukların cinsel bütünlüğüne karşı 24.825 dava açıldı. Bu davalardan 13.968’i mahkûmiyetle sonuçlandı. Türkiye bugün cinsel istismar amacıyla insan ticareti ve çocuk evlilikleri “Küresel Kölelik Endeksi'nde Avrupa’da birinci sırada yer alıyor.' ifadelerini kullandı. 

TECAVÜZ MEŞRULAŞTIRILAMAZ

Tecavüzün meşrulaştırılamayacağını belirten Altıok: “Tecavüz asla meşrulaştırılamaz, cinsel istismarın affı olmaz. Tecavüz ve cinsel istismar “bir kereden bir şey olmaz' lakaytlığı ve idraksizliği ile ele alınamaz, bir kereye mahsus affedilemez. İzmir’deki küçük kız çocuğunun ölümüne yol açan bu vahim olayın tüm boyutlarıyla araştırılması ve Türkiye’deki cinsel istismar ile tecavüz olaylarının bir daha yaşanmaması ve gerekli önlemlerin alınması amacı ile Anayasanın 98’inci, İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını istiyorum.' dedi. 

 

İlgili Haberler

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Bırakın siyaseti, parayı konuşun

Politika

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Politika

Muharrem İnce rapor iddiasını yalanladı

Politika

MHP af teklifini açıkladı

Politika

ABD'den yeni Brunson mesajı!

Politika

Erdoğan'dan Kızıl Elma mesajı

Politika

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Politika

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Politika

CHP, Çorlu'daki faciada annesini kaybeden Taha için harekete geçti

Politika

Bahçeli: Türkiye yeni bir göçün üstesinden gelemez

Politika

Vali, uzun süre ulaşamadığı yetkiliyi azarladı

Politika

Yandaş yazar Saray'a atandı