darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Cüneyt Ayral

Dehşete düştüm

20.02.2017 22:34

Biz yurt dışında gazeteleri internetten okuyoruz, televizyonların da pek çoğunu internet üzerinden izliyoruz. Türkiyeden haber almaktaki en önde gelen yardımcımız da elbette sosyal medya...

Biraz önce, bu yazıyı yazmaya karar vermeden birkaç dakika önce, sosyal medyada bir TV kanalından birşey izledim...

http://www.abcgazetesi.com/akit-mujdat-gezen-sanat-merkezine-saldiriyi-boyle-sahiplendi-44351h.htm

Lütfen bu videoyu izleyin ve yazımı okumaya ondan sonra devam edin...

Dehşete düştüm!

İçine düştüğüm kuyunun karanlığında, korktum mu? İğrendim mi? Üzülmek çok zayıf kalabilir böyle bir sesleniş karşısında, ama birisi çıksın da bana bu seyrettiğimin gerçek olmadığını söylesin...

Eğer gerçekse, bu yayın aynen böyle yapılmışsa, o zaman zaten artık Türkiye diye bir yer yok demektir...

Türkiyedeki tüm avukatlara çağrımdır...

Hepiniz ayrı ayrı sanatçı Müjdat Gezen için savcılıklara baş vurun ve bu yayını yapan adam hakkında dava açılmasını sağlayın, bu adamın halkı kışkırttığını, cumhuriyet değerlerine karşı geldiğini, sanatı ve sanatçıları küfürle aşağıladığını, Müjdat Gezene alenen küfürle hakaret ettiğini belirtin.

Türkiyenin bu tür bir televizyonu olmamalıdır.

Yandaş olmanın bile bir adabı olması gerekir.

Bu insanlar sunucu falan değil, sokaklarda gezinen ipe sapa gelmez, ne idüğü belirsiz, bir cahiller ordusunun mensubudur.

Türkiye, bizim insanımız böyle bir yayını izlemeye zorunlu bırakılmamalıdır.

Hangi siyasi görüşte olursa olsun, bu kadar aşağılık, bu kadar zavallı, bu kadar dehşet saçan bir yayına muhattap olmak bizim insanımıza yakışmaz. O buna lâyık değildir...

Müjdat Gezeni hiç tanımam, ama saygı duyduğum bir sanatçıdır. Onun sanatçı kişiliğine edilen her küfür biz sanatçılara edilmiştir.

Bu yazının, yukarıda linkini vermiş olduğum televizyon yayını yapan kuruluş ve kişi hakkında suç duyurusu olarak kabul edilmesini bekliyorum.

Binlerce kilometre uzaktan bizi de delirtmeyi başardılar ya, gerçekten şaşkınım... Dehşet içindeyim, böyle insanlarla aynı havayı solumaktan iğrenirim, aynı sokaklarda yürümek de istemiyorum onlarla. Bu nasıl bir saygısızlıktır, nasıl bir aşağılıktır, bu nasıl bir yayıncılıktır?

RÜTÜK bu iğrençlikleri dinlemiyor mu? Onlar mı destekliyor bu tür yayınları?

İçinden çıkamıyorum....

Eğitim