Asker robot için düğmeye basıldı

Asker robot için düğmeye basıldı

Yonhap Haber Ajası tarafından yapılan açıklamaya göre 2024 yılında Güney Kore ordusu, hayvan görünümüne sahip robotlara ( asker robot ) kavuşacak. Hem K. Kore hem de G. Kore basın kaynakları çok fazla propagandaya yer verdiği için haberin doğruluğunu teyit etmek biraz daha zor hale geliyor.

Asya ülkelerinin kullandığı savaş teknolojisi pek masum sayılmaz. Özellikle de K. Kore tarafından kullanılan nükleer silahlar, Dünya için büyük tehlike oluşturuyor. Bu tarz bir robotik teknolojinin kullanımı ( asker robot ) , büyük bir tehlikenin kapılarını sonuna kadar açacaktır.

asker robot

Robotik alanda ortaya çıkan değişimler, neredeyse bütün sektörlere dağılır ve belirli bir etki yaratır. Robotik alanda kullanılan bu tarz değişimler daha çok taşımacılık alanında kullanılır. Ancak bu seferki robot teknolojisinde kullanılacaklar tüm hayvan türlerini kapsıyor.

Örümceklerden kaplanlara kadar herşeyi bulmak mümkün. Şirketlerin kar miktarını arttırma konusunda destekleyici etkiye sahip bu tür imkanların, savaş gibi yıkıcı alanlarda kullanımı muhtemelen kademe kademe engellenecektir.

Güney Kore ordusunun bu çalışması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

HTC Exodus 1s kripto para için özel telefon olacak

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR