Av yasağı bitti balık tezgahları doldu!

Av yasağı bitti balık tezgahları doldu!

Güney Marmara’nın balık merkezi Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 1 Eylül’deki balık avlama yasağının kalkması ile gecenin ilk saatlerinde “Vira Bismillah” diyerek denize ağ atan balıkçılar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Hali’ne dönüş yaptı.

Balıkçılar Hal’e istavrit ve gümüş ile döndü. İlk teknenin limana yanaşması ile mezata alınan yaklaşık 100 kasa istavrit kasası 200 ile 240 lira arasında fiyatlarla adeta kapış kapış satıldı. Az miktarda gelen levrek ise 90 ile 100 lira arasında alıcı buldu. Dakikalar içinde alıcısını bulan balıklar kamyonlara yüklenerek Balıkesir merkez ve ilçeleri ile bazı Anadolu illerine yola çıktı.

SİLİVRİLİ BALIKÇILAR 300 KASA İSTAVRİTLE DÖNDÜ

İstanbul Silivri’de de balıkçılar, gırgır tekneleriyle denize açılarak ağlarını bıraktı. Gırgır teknesi kaptanları ve mürettebatları ile konuşan belediye başkanı Volkan Yılmaz, sezonun kazançlı geçmesini diledi. Yılmaz ve beraberindekiler sezonun bereketli geçmesi için yere nar attı. Daha sonra limandan 2 gırgır teknesi denize açıldı. İlk avda balıkçıların ağlarına ise yaklaşık 300 kasa istavrit takıldı.

 

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR