Avlu dizisi Netflix’e geçti

Avlu dizisi Netflix’e geçti

Son dönemlerde Netflix’in Türk dizileri ile çalışmasına bir örnek de Avlu dizisi ile ilgili oldu. İçerisinde çok fazla şiddet ve tartışma görüntülerinin yer aldığı bu dizi, en çok reyting alan yapımlardan bir tanesi olmayı başardı. Netflix dizinin popülerliğini kaçırmak istemedi.

Avlu dizisi Netflix’e geçti. Hapishanedeki karakterler üzerinden çok ciddi mesajlar veren bu yapım Demet Evgar gibi başarılı oyunculara yer veriyor. Dizinin neredeyse her bölümünde karşı karşıya gelen iki grup, yürekleri ağızlara getiriyor. Yaralayıcı maddeler ve sopalarla birbirlerine karşı sürekli savaş halinde olan bu iki grup, çeşitli entrikalar da çeviriyor.

Yayınladıkları 44. bölümü ile birlikte sezon finali yapan bu dizinin karşısında çok büyük sorunlar da yer alıyor. Bu, problemlerin önemli bir kaynağı diyebiliriz. Özellikle de çatışma ve savaş sahnelerinin çok olması, bu dizinin RTÜK engeline uğramasına neden oluyordu.

Netflix’in, bu yapımı kendi bünyesine katmasıyla birlikte sorun da ortadan kaldırılmış oluyor. Böylece artık dizi bütün sahnelerini daha özgür bir şekilde ortaya koyabilecek. Elbetteki Netflix de kendi içerisinde sınırlandırma yapsa bile, bunun RTÜK ile kıyaslandığında neredeyse hiç olduğunu söyleyebiliriz.

Peki bu yapımın Netflix’e geçmesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Otomobil pazarı yüzde 50 azaldı!

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR