Binali Yıldırım’ın ekibi açıkladı: İmamoğlu rahatlamasın diye geç geldik

Binali Yıldırım’ın ekibi açıkladı: İmamoğlu rahatlamasın diye geç geldik

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın ortak yayına seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu rahatlamasın diye geç geldiği ortaya çıktı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, iki gün önce gerçekleşen seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP’li Binali Yıldırım’ın katıldığı ortak yayına dair kulis bir bilgi aktardı.

Sarıkaya, “Yıldırım’ın ekibine programa neden geç geldiklerini sordum. İmamoğlu’nun yayın öncesi stresli olduğu bilgisini almışlar, Yıldırım ile yayın öncesi buluşup psikolojik olarak rahatlamasını istememişler” dedi.

Sarıkaya, “Adaylar karşılaşırken aileler ne yaptı?” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünün devamında şunları kaydetti:

(…) Belli ki Yıldırım ekibi programa hazırlanırken, İmamoğlu’nun psikolojisi, sinir sistemine de odaklanmış.

Ancak şurası kesin ki başlangıçta iki aday da stresliydi.

Eğer Binali Yıldırım, rakibini öfkelendirip, hata yapmasını sağlayacak söylemlere girmemiş, yayının sonlarında gösterdiği “kendisi olma” performansını baştan sergileseydi ön alırdı.

Çünkü Yıldırım, amaçlanan davranışlar Yıldırım’ın kimliğine, kişiliğine, yetişme tarzına uygun olmadığı için sergilemekte zorlandı.

Kendisine ait olmayanı da kısa sürede terk etti.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR