Çapa Tıp öğrencileri eylemde! ‘Can güvenliğimiz yok’ diyen öğrenciler binaya girmiyor

Çapa Tıp öğrencileri eylemde! ‘Can güvenliğimiz yok’ diyen öğrenciler binaya girmiyor

Çapa’da bulunan İstanbul Üniversitesi (İÜ) Diş Hekimliği Fakültesinin öğrencileri, depremde hasar gören binalara girmek istemediği için eyleme başladı.

İstanbul’da 26 Eylül’de meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremde hasar gören fakültenin bahçesinde eylem yapan öğrenciler, “Deprem sonrasında fark ettik ki bu binada can güvenliğimizin teminatı yok” dedi. Dekan’ın “Bu iş böyle olmaz” diyerek eylemin sonlanmasını istediğini aktaran öğrenciler, güvenliğin de çekim yapılmasını engellediği kaydedildi.

“YARIKLAR SIVA İLE KAPATILDI”

Öğrenciler, “Hocalarımız, kendimiz, tüm sağlık personelleri ve hastalarımız adına korkuyoruz. Binamızın dayanıklılığının teknik üniversitelerce incelenip kanıta dayalı ve şeffaf bir şekilde bizlere ve tüm Türkiye’ye sunulmasını talep ediyoruz. Bu rapor açıklanana kadar da eğitimin ve hasta bakımının kesinlikle durdurulmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Dekan’ın “Sıva yapmadık karbon güçlendirme yapıldı” açıklamasına da karşı çıkan öğrenciler, “Sıva yapıldığını gözlerimizle gördük” dedi.

27 Eylül’de de fakülte bahçesinde eylem yapan öğrenciler, deprem nedeniyle binasında çatlaklar oluşan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin yerinde güçlendirilmesini talep ediyor.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR