Cem Küçük: Eski argümanlara sarıldıkça yol alınamadığı görülecektir

Cem Küçük: Eski argümanlara sarıldıkça yol alınamadığı görülecektir

Türkiye yazarı Cem Küçük, “AK Parti’ye yepyeni bir muhafazakâr düşünce ve anlayış lazım” iddiasında bulundu. AKP’nin medyada, televizyonlarda gündemi belirleyecek yeni sloganlara ihtiyacı olduğunu söyleyen Küçük, “Eski argümanlara sarıldıkça bir yol alınamadığı görülecektir” dedi.

Küçük’ün, “Yeni bir muhafazakâr anlayış lazım” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AK Parti’ye yepyeni bir muhafazakâr düşünce ve anlayış lazım. Medyada, televizyonlarda gündemi belirleyecek ve odadaki en yüksek ses olacak yeni sloganlara ihtiyaç var. Aynı şekilde akademide, sosyal hayatta ve siyasette daha ofansif argümanlara ihtiyacı var. Kendini savunma tarzı politikayla gündem belirlenmez. Muhalefet ilk kez bir yıldır gündem belirliyor ve AK Parti’yi savunmaya itiyor. 

Farklı görüş, itiraz öne sürecek herkes dinlenmeli. İç politikadan dış politikaya kadar geniş bir alanda söylem değişikliğine gitmek lazım. Yoksa CHP seçmeni bizi anlamıyor, HDP seçmeni aşırı ideolojik, İyi Parti ırkçı argümanlar kullanıyor demenin bir anlamı yok. Çünkü bu partilerin seçmenine bu tür argümanlar etki etmiyor…
Özellikle gençleri hedef alacak yeni bir muhafazakâr anlayış ve düşünce belirlenmesi lazım. Bu yapılmadıkça ve eski argümanlara sarıldıkça bir yol alınamadığı görülecektir. Benden uyarması.

NOT: Gabriel Sherman’ın kitabı “Odadaki Çığlık & Fox News’in Hikâyesi” adıyla Zodyak Kitap tarafından 2016’da yayınlanmıştı. Hararetle öneririm.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR