CHP’li Tezcan: İmamoğlu’nun oyları düzenli artıyor

CHP’li Tezcan: İmamoğlu’nun oyları düzenli artıyor

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi için saat 08.00’den itibaren seçmenler sandık başına gitti. Oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. 39 ilçede 31 bin 342 sandıkta, 10 milyon 560 bin 963 kişi oy kullandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Ekrem İmamoğlu’nun oyları düzenli artarken, Binali Yıldırım’ın oylarında da düzenli olarak düşüş var. Şimdiden ‘her şey çok güzel oldu’ diyebilecek durumdayız. Seçimin sonucu bir saate kadar netleşir, ondan sonra daha net bir açıklama yaparız” dedi.

İstanbul seçim sonucu. İşte iki ajansın son oranları

CHP’Lİ TEZCAN: OYLARIMIZDA İSTİKRARLI YÜKSELİŞ VAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, sandıklardaki son durumu değerlendirdi. Tezcan, açıklamasında şunları ifade etti: “Sandık sayım işlemleri devam ediyor. Açılan bütün sandıklarda oylarımızda istikrarlı bir yükseliş olduğu gözüküyor. Ekrem İmamoğlu’nun oyları düzenli artarken, Binali Yıldırım’ın oylarında da düzenli olarak düşüş var. Şimdiden ‘her şey çok güzel oldu’ diyebilecek durumdayız. Seçimin sonucu bir saate kadar netleşir, ondan sonra daha net bir açıklama yaparız. Görülen o ki vatandaşın vicdanı ayağa kalmış, sandıkta adalet ve vicdan çok büyük bir farkla tesis edilecek.”

Sayım-döküm işlemleriyle ilgili bir sorun olup olmadığına ilişkin sorumuza Tezcan, “Ekstra bir sorun yok şu an” yanıtını verdi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR