Demirtaş’tan ‘Öcalan mektubu’ açıklaması: Herkesi psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum

Demirtaş’tan ‘Öcalan mektubu’ açıklaması: Herkesi psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum

Tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş PKK lideri Öcalan’ın mektubu ve iktidarın Öcalan hakkındaki yorumlarına ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. Demirtaş, “İktidar savaşı vb şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir. Kimse bu türden gayrı ciddi söylemlere prim vermemelidir. Böyle bir polemiğin ve oyunun tarafı olmayacağımızı da belirtmekte fayda görüyorum” diye belirtti. Erdoğan, Öcalan mektubunun iktidar mücadelesi olduğunu iddia etmişti.

Demirtaş sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamalarını şöyle devam etti:

“ALGI OPERASYONLARINA TENEZZÜL EDİLMEMELİ”

Büyük ve ciddi işler yapmak isteyenlerin, küçük ve ucuz algı operasyonlarına tenezzül etmemesi gerekir. Bu konu bizim için hassas bir meseledir. Herkesi ve bütün tarafları daha dikkatli davranarak, psikolojik harekatın parçası olmamaya davet ediyorum. Selamlar, sevgiler.

Sn Öcalan’ın, halkın önemli bir kesimi nezdindeki ağırlıklı etkisini geçmiş dönemlerde de bizzat gözlemlemiş biri olarak, kendisinin bu yönlü bir teste tabi tutuluyormuş gibi bir algı yaratılmasını haksızlık ve sorumsuzluk olarak değerlendiriyorum.

İktidar savaşı vb şeyler bize yabancı ve yadırgatıcı söylemlerdir. Kimse bu türden gayrı ciddi söylemlere prim vermemelidir. Böyle bir polemiğin ve oyunun tarafı olmayacağımızı da belirtmekte fayda görüyorum.

Sn Öcalan’ın demokratikleşme ve barış için alacağı her türlü inisiyatifin yanında olacağımdan, başarısı için samimi çaba sarf edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR