Devlet içinde devlet: Kim bu Pelikancılar?

Sosyal medyada “Inter Nayn” isimli kullanıcı, “Herkes soruyor; Kim bu Pelikancılar?” başlıklı bir video hazırladı. Video’da Pelikancıların kim olduklarına dair kısaca bilgiler verildi.

Yayınladıkları bildiri ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu istifaya götüren süreçte etkili olan ve “Pelikancılar” olarak bilinen grup, seçimlerle birlikte tekrar tepkilere neden oldu. İstanbul’da seçimleri CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazanması sonrasında, Sabah gazetesi, A Haber ve birçok yayın organı ile provokasyon yayıncılığı yapan Pelikancılar Grubu tekrar tartışmalara neden oldu.

Pelikancı Hilal Kaplan fena yakalandı!

Sosyal medyada “Inter Nayn” isimli kullanıcı, “Herkes soruyor; Kim bu Pelikancılar?” başlıklı bir video hazırladı. Video’da Pelikancıların kim olduklarına dair kısaca bilgiler verildi. “1 Nisan akşamı yaşananlara bakılırsa çok tehlikeli bir trajedinin ucundan döndük denilebilir. Kendi menfaatleri uğruna bir grup insan toplumu adeta ateşe atıyordu. Peki bu nasıl oldu?” ifadelerinin kullanıldığı videoda, “Kim bu Pelikan Tayfası? Günlerdir ‘beka’, ‘terörle mücadele’, ‘istiklal savaşı’ diye çırpınanların haberlerindeki asıl mesele anlaşılıyor mu? Ellerindeki rantı, ‘herkesin davası’ haline getirmek için ülkeyi ateşe atmaktan çekinmiyorlar” denildi.

‘Pelikancılar neden saldırıyor?’

İşte provokatif haberlerle gündemden düşmeyen Pelikancılar

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR