Çok Okunanlar

'Binali Yıldırım konuşulanları duydu, bu yüzden seçimi kazanmak istemiyor'

Eski CHP'li ismin telefonda 'Reis' heyecanı... 'Elinizi öpmek istiyorum'

Saray ittifakında panik! MHP adaylarını geri çekiyor

Bu da oldu... DSP, Atatürk düşmanı gazeteden oy istedi

CHP'den istifa etti, DSP'nin Ankara adayı oluyor!

TGB'den ABD ambargosuna karşı İran ziyareti

ABD’nin ambargolarına karşı dayanışma için İran’a giden Türkiye Gençlik Birliği (TGB) heyeti, üç günlük ziyaretini tamamlayarak yurda döndü.

TGB heyeti üç günlük İran ziyaretini tamamladı. İran’ın antiemperyalist mücadelesinin sergilendiği Casusluk Yuvası ve Kutsal Müdafaa müzelerini ziyaret eden TGB’liler,  birçok diplomatik görüşme yaptı. BESIC Gençliği Uluslararası Büro yetkilileriyle,  İran Barış için Adalet Uluslararası Merkezi Başkanı Ali Akber Taheri’yle ve İslâmî Radyo Televizyonlar Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Rahim Bazdar ile görüşen TGB heyeti, İran’ın devrimci gençliğiyle ortak mücadele projelerini konuştu.

Ziyarette, geniş öğrenci kitlesine hitap eden ANA (Azaadi Üniversitesi Öğrenci) Haber Ajansı ve İran Tesnim Haber Ajansı ile röportaj yapıldı. Röportajlarda, İran'a uygulanan Amerikan ambargosu, bölge ülkelerini hedef alan terör sorunu ve TGB'nin eylemleri başlıkları konuşuldu.

‘BÜYÜK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ’
Heyetin üç günlük İran ziyaretini anlatan Yıldırım Gençer,  “Ziyaretimizde öğrenci liderleriyle, resmi kurumlarla olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. İran halkının yarım asırdır emperyalizme karşı direnişinin birçok boyutuna tanık olduk. İran, Amerikan ambargolarına karşı dirençli durumda. Uygulanan bu yaptırımları oldukça olağan karşılıyorlar. Görüşmelerimizde, İran halkının yanında olduğumuzu ve bu sorunların üzerinden bölgesel birlikle geleceğimizi ifade ettik.” dedi.

“Bölgemizdeki en önemli sorunun Amerika ve onun beslediği kukla terör örgütleri olduğunu belirttik. Teröre ve ekonomik yaptırımlara ve kültürel saldırılara karşı gençliğin ortak tavrını ve iş planını konuştuk.” İfadelerini kullanan Gençer,  önümüzdeki dönem, iki ülke gençliğinin önderliğinde büyük işlere imza atacaklarının altını çizdi.

‘İKİ GENÇLİĞİ BİRLEŞTİREN ANTİEMPERYALİST DAMAR BÖLGENİN GELECEĞİDİR’
İran’a giden TGB heyetindeki bir diğer isim olan TGB Genel Başkan Yardımcısı Işıkgün Akfırat ise ziyareti şu sözlerle aktardı: “Batı medyası, bu toprakların vatansever gençleri kudretlerini keşfedemesin, emperyalizme karşı birleşmesin diye zihinlerimize asırlardır duvarlar örüyor. Kendi komşumuza Avrupa’dan, Amerika’dan bakıyoruz. Oysa bütün farklılıklarımıza karşın; Kurtuluş Savaşı'nda savaşan, NATO'ya karşı eylemler düzenleyen, Amerikan askerine çuval geçiren Türk gençleriyle ABD kuklası Şah'ı deviren, ABD Konsolosluğu'nu ele geçirip "casusluk müzesi" yapan İranlı gençleri birleştiren büyük bir anti-emperyalist damar var. İşte bu damar, bölgenin aydınlık geleceğidir. TGB olarak, dünyada geniş yankı uyandıracak faaliyetlerle İranlı dostlarımızla ortak mücadeleyi büyüteceğiz.”

İlgili Haberler

Dünya

Emiliano Sala'nın cenazesi ülkesine getirildi

Dünya

Hollanda'nın gündeminde çifte vatandaş Türklerin oy vermesini yasaklayan yasa teklifi var

Dünya

Trump, Ankara'ya Satterfield'i atadı. Kalın, Washington'a büyükelçi gidecek iddiası

Dünya

Demirtaş'a Direniş ve Özgürlük ödülü

Dünya

Trump ABD'de 'ulusal acil durum' ilan etti

Dünya

The Economist dergisinden çarpıcı sosyalizm tespiti

Dünya

ABD'de iş yerinde silahlı saldırı: 5 ölü

Dünya

Sovyet arşivleri açıldı

Dünya

'FETÖ' daha bitmedi! Şimdi de yemek kurslarına başladı...

Dünya

İngiliz kadın askerin fotoğrafları tartışma yarattı

Dünya

İran Dışişleri Bakanı ABD'yi ikaz etti: İran'a karşı savaş intihar olur

Dünya

Trump: 24 saat içerisinde Suriye'yle ilgili açıklama yapacağım