darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Senin bile inanamayacağın operasyonlar duyarsan şaşırma'

'CHP, 2 büyükşehiri kaybedecek'

Yandaş Mehmet Barlas'tan Erdoğan'a sert sözler

'AKP yüzde 30'ları görebilir'

Erdoğan'ın konuştu, bedelli askerlik buharlaştı

Yemen’de 40 çocuğu öldüren bombanın hangi ülkeden geldiği ortaya çıktı

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyonun 9 Ağustos’ta Yemen'deki bir okul otobüsüne yaptığı saldırıda kullandığı bomba tam 40 çocuğu öldürmüştü. Ancak böyle yıkıcı bir bombanın nereden geldiği konusunda herhangi bir bilgi yoktu. Yemen Yerli basının ve yabancı gazetecilerin silah uzmanları ile yaptıkları haftalar süren araştırma sonucu bombanın ABD yapımı olan ileri teknoloji bir bomba olduğu kesin bir şekilde ortaya çıktı.

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyonun 9 Ağustos’ta Yemen'deki bir okul otobüsüne yaptığı saldırıda kullandığı bomba tam 40 çocuğun ölümüne yol açmıştı. Gazeteci ve uzmanların haftalardır süren araştırmaları sonucu kesin bir neticeye ulaşıldı. 40 çocuğu öldüren bomba ABD yapımı. ABD'li silah uzmanları, bu bombalarının Suudi Arabistan ile olan silah anlaşması gereği satıldığını teyit etti.

CNN’in haberine göre, Yemen yerel basını ve dış basındaki gazeteciler ile mühimmat uzmanları olayı aydınlatmak için birlikte çalışmalara başlamıştı. Bugün itibariyle çalışmalar son buldu ve araştırmalar sonuç verdi.

ABD SİLAH ANLAŞMASI KAPSAMINDA BU BOMBALARI SATTIĞINI DOĞRULADI

9 Ağustos'ta düzinelerce çocuğun ölümüne neden olan silahın, ABD'nin en iyi savunma silahı uzmanlarından olan “Lockheed Martin” tarafından yapılan, lazerle yönlendirilen 227 kilogram ağırlığındaki lazer güdümlü “MK 82 bombası” olduğunu belirlendi. Savaş silahları uzmanları, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Suudi Arabistan ile imzaladığı silah anlaşması kapsamında  çeşitli bombaların satıldığını doğruladı.

DAHA ÖNCE DE CENAZE BİNASINA AYNI TİP BOMBA ATILMIŞ VE 155 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Bu bomba, Ekim 2016'da Yemen'deki bir cenaze binasına düzenlenen saldırı sonucu, 155 kişinin öldüğü ve yüzlerce kişinin yaralandığı bombalı saldırıda kullanılan bombaya  çok benziyor. Suudi koalisyonu, bu durum için "yanlış bilgi verildiği için böyle bir sonuç ortaya çıktı. Bunun bir hata olduğunu kabul ediyor ve sorumluğu alıyoruz” demişti.

İlgili Haberler

Dünya

Macron uyardı: AB tehlikede

Dünya

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

Dünya

Trump Rusya'ya 'Skripal yaptırımlarını' imzaladı

Dünya

ABD'den Çin'e yeni yaptırım!

Dünya

Zaharova: İdlib anlaşmasıyla teröristler ayırt edilecek

Dünya

'Rusya ve Ermenistan arasında müttefiklik ilişkileri var'

Dünya

Macaristan ve Ukrayna arasında 'gizli kamera' krizi

Dünya

Netanyahu'dan İran'a savaş iması!

Dünya

Putin: Başarılı kadın hikayelerinin çoğalması dünyanın yararına

Dünya

Zarif: ABD barış çağrılarını alaya alıyor

Dünya

Mahkeme karar vermişti: 'Mahkeme kararını tanımıyorum, psikiyatriste gitmeyeceğim'

Dünya

ABD'de silahlı saldırı: Çok sayıda kişi vuruldu