Çok Okunanlar

Yıldırım istifa etmeden torpilini yaptı

Gezici'nin anketine göre Türkiye'nin en güvenilir isimleri

Abdest alırken hayatının şokunu yaşadı!

Küba ordusundan Venezuela'ya destek açıklaması

Cem Yılmaz'dan Organize İşler'in Netflix'e satılmasına dair açıklama

Atatürkçü öğretmen görevden alındı, küfürler savuran müdür görevinin başında

İstanbul’daki Sefaköy Lisesi Müdürü Ayhan Arı’nın Twitter’da paylaştığı fikirleri ve bu fikirleri açıklarken kullandığı küfürlü, tehditkar üslup dikkat çekti.

İlahiyatçı Cemil Kılıç’a sosyal medyadan yaptığı fikir paylaşımları nedeniyle görevden uzaklaştırma verilmesinin yankıları sürerken, bir okul müdürünün skandal paylaşımları, soruşturmaların tarafsızlığını bir kez daha sorgulattı.

Mektepli Gazete’de yer alan habere göre; İstanbul’daki Sefaköy Lisesi Müdürü Ayhan Arı’nın Twitter’da paylaştığı fikirleri ve bu fikirleri açıklarken kullandığı küfürlü, tehditkar üslup dikkat çekti.

UĞUR MUMCU'YA HAKARET

Devlet memuru olduğu için, ilgili yasa nedeniyle siyasi pozisyonuna ilişkin bir beyanda bulunmaması gereken Arı’nın, açıkça iktidarın AKP’ye desteklediği görüldü. Ancak bu, Arı’nın sosyal medyada işlediği belki en basit kabahat.

Zira müdür Arı’nın İnsansız Hava Aracı üretimini eleştirenlere “P.ç”, faili mechul cinayete kurban giden kıymetli aydın Uğur Mumcu’ya “bunak” dediği görülüyor. Hatta bu paylaşıma biraz dikkatle bakıldığında, Arı’nın, “S.kayım senin mesajlarına” dediği Mumcu’nun öldüğünden haberi olmadığı da anlaşılıyor.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na “sakallı i.ne” demekten çekinmeyen Arı’nın, TRT’yi tüm partilere eşit durmadığı için eleştirenlere ettiği küfürler ise dudak ısırtıyor. Twitter üzerinden küfürlerle gazeteci Can Dündar’ı tehdit eden Arı’nın sosyal medyadaki bir hobisi de muhalif gördüğü isimleri “o.spu” ya da “o.spu çocuğu” gibi ifadeler kullanarak hedef göstermek.

'HÂLÂ MÜDÜR KOLTUĞUNDA OTURABİLMESİ BİR AYIPTIR'

Arı’nın skandal paylaşımlarına ilişkin görüştüğümüz Eğitim İş İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Oğuz Akkaş, “Sosyal medyada hükümete karşı en ufak bir eleştiride bulunan üyelerimize anında idari ve adli soruşturmalar açılırken, nefret dilini açıkça kullanan bu kişinin hala bölgemizdeki güzide okullardan birinde müdür olarak görev yapması kesinlikle doğru değildir. Bahsi gecen ifadeler bir eğitimciye asla yakışmayacak ifadelerdir” diye konuştu.

İŞTE MÜDÜR ARI’NIN BİRBİRİNDEN SKANDAL PAYLAŞIMLARI:

İlgili Haberler

Eğitim

ÖSYM'den adaylar için önemli duyuru

Eğitim

Milli Eğitim talimat aldı, çocuk yogası etkinliği iptal edildi

Eğitim

MEB 'Ahlak' için gerici dernekle işbirliği yaptı!

Eğitim

Din kültürü öğretmeni açığının nedeni belli oldu

Eğitim

İki üniversitede enstitü ve yüksekokul kuruldu

Eğitim

84 yaşında okuma-yazma öğrendi, hedefi üniversite

Eğitim

ÖSYM yayımladı: Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) başvurular yarın başlıyor

Eğitim

Türkiye birincisi mülakatta elendi

Eğitim

YÖK'ten 11 üniversite için rektör kararı

Eğitim

YÖK açıkladı! Galatasaray ve İstanbul Üniversitesi dahil 11 üniversiteye rektör atanacak

Eğitim

Antalya'da okullar tatil edildi

Eğitim

Atatürkçü öğretmen görevden alındı, küfürler savuran müdür görevinin başında