Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Artık Ankara’nın da ‘komünist dükkân’ı olacak

Tunceli'n,n Ovacık ilçesinde, Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ürettiği doğal ürünlerin satışının yapıldığı şubelerden biri de Ankara’da açılıyor. Soysal Çarşısı’ndaki şubenin açılışı yarın saat 14.00’te, Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu tarafından yapılacak. Açılıştan önce konuşan Maçoğlu, “Doğal ürünleri görmek, yaptığımız çalışmaları bilmek isteyenleri açılışımıza bekliyoruz. Tüm Ankaralılar davetlimizdir” dedi.

Türkiye’nin pek çok yerinde Ovacık’ta üretilen doğal ürünlerin satılacağı şubeler açmayı hedeflediklerini ifade eden Maçoğlu, “Üreticiden tüketiciye doğrudan ulaşmayı hedefliyoruz. Aradaki birçok aracıyı çıkarmayı amaçlıyoruz. Çok pahalıya gelen kargo ücretini de tefeciyi de dışlıyoruz. Bu şubeler sayesinde üreticinin ürünlerini doğrudan tüketiciye ulaştırıyoruz. İnsanların gözüyle görüp seçebilme haklarını kullanmalarını istiyoruz. Bir de Türkiye’nin her yerinde bu tür dükkânları açarak doğal üretim yapan birçok kooperatifi de oralarda örgütlemeyi amaçlıyoruz. Tüketim ve üretim kapasitesinin genişlemesi adına çalışmalar planlıyoruz” diye konuştu.

‘ÇİFTÇİYİ ÜRETİMSİZ HALE GETİREN ANLAYIŞLARI KIRMAK ADINA ÇALIŞIYORUZ’

Serkan Alan'ın Gazete Duvar'da yer alan haberine göre Ovacık’ta kooperatifin ürettiği doğal ürünlerden elde edilen gelirin bir kısmı üniversite öğrencilerine burs olarak veriliyor.

Ovacık’ta üretimin tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Maçoğlu, “Kendi ülkemizde ve ilimizdeki çalışmalarla bu ülkedeki insanlara katkı sağlayacağımızı, üreticilerin gelişimi için yararlı olacağımızı düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üreticiyi, çiftçiyi üretimsiz hale getiren anlayışları kırmak adına çalışıyoruz” diye konuştu.
 

İlgili Haberler

Ekonomi

Almanya Merkez Bankası: Bazı ülkeler sert bir şekilde etkilenecek

Ekonomi

Diyanet'in bütçesi ne kadar arttı?

Ekonomi

Soğanın fiyatı yüzde 100 arttı

Ekonomi

Türkiye, yurt dışı varlıklarını kaybediyor

Ekonomi

TL haftaya nasıl başladı?

Ekonomi

Mahkemeden tüketiciyi sevindirecek, müteahhiti üzecek gelişme

Ekonomi

Çeyrek altın ne kadar?

Ekonomi

Çemaş Döküm'de grev kararı

Ekonomi

AKP'li vekil duyurdu: Türkiye çayı da ithal edecek...

Ekonomi

TÜSİAD Başkanı Bilecik'ten ‘ekonomiyi ayağa kaldırmak' için öneri

Ekonomi

Bireysel emeklilikten ayrılan ayrılana...

Ekonomi

BES'ten 4 ayda 85 bin 550 ayrılık