Ekrem İmamoğlu’ndan bayram namazı sonrası açıklamalar

Ekrem İmamoğlu’ndan bayram namazı sonrası açıklamalar

İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Sosyal medyadan kendisini etiketleyerek bayram mesajı paylaşan Binali Yıldırım’ın da bayramını kutlayan İmamoğlu, “Umut ederiz, centilmence, bundan sonrası için güzel cümlelerin kurulduğu ve insanların birbirine güzel mesajlar verebildiği bir kampanya süreci olur” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü’ndeki Fatih Sultan Mehmet Camisi’nde bayram namazını kıldıktan sonra cemaatle bayramlaşan İmamoğlu, cami önünde bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TÜM ADAYLARIN BAYRAMINI KUTLADI

İmamoğlu, “Sabah Twitter üzerinden bayramımı tebrik eden sayın Binali Yıldırım’a, eşi hanımefendiye ve bütün ailesine, Saadet Partisi adayı Necdet Bey’e ve ailesine, Vatan partisi adayı ve ailesine, kısacası bu süreçte koşacak olan tüm rakiplerimize iyi bayramlar diliyorum. Umut ederiz, centilmence, bundan sonrası için güzel cümlelerin kurulduğu ve insanların birbirine güzel mesajlar verebildiği bir kampanya süreci olur. Bu anlamda ben de rakiplerimizin bayramını tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, YSK’nın sandık görevlileri ile ilgili kararını üzücü olarak nitelendirdiğini yinelerken, “Ramazan ayının girişinde böyle bir karar verip, son gününde böyle bir karara imza atarak aslında gerekçeli kararlarının hiçbir anlam ifade etmediğini ortaya koymuş oldular. Demokrasi ağır darbe almıştır.” dedi.<>
<>
https://www.abcgazetesi.com/imamoglundan-ysk-kararina-tepki-uydurma-oldugu-ortaya-cikti-19399<>
<>
İmamoğlu, Binali Yıldırım’la canlı yayına çıkmasına ilişkin de, “Sanırım 17 yıldır memleket böyle bir görüntüyü görmedi. Bunun görülmesi ülkemizin demokrasisi adına sevindirici bir hareket olacaktır. Umuyorum gerçekleşir. Arkadaşlarım görüşecekler” dedi.<>
<>
<>

https://www.abcgazetesi.com/ekrem-imamoglundan-yildirima-tv-yaniti-sartli-evetini-kabul-ediyorum-19397<>

‘YUNAN’ PAYLAŞIMINA YANIT

<>
<>
İmamoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı ve AKP Sinop eski milletvekili Mehmet Ersoy’un sosyal medyada, “Bir Yunan’ın İstanbul’a Başkan olmasıyla ekonomimiz de düzelmez ayrıca” şeklinde paylaşımına ilişkin ise şöyle konuştu:

“Her zaman söyledim, bu tür lafları söyleyenleri Allah’a havale ediyorum. Bir yönüyle de lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye. Bu kadar net. Bu tür laflar edenler için de aynı şey geçerli. Hiç fark etmiyor benim için. Ben insanım, dünya insanıyım.<>
<>
<>
Böyle laflar, insanları karalama falan vs. bunlar geçti. Kötü laf edenler içlerinden ne geçiyorsa ayanaya baksınlar, yüzlerinde görürler onu. Kimsenin hakkında da kötü bir şey düşünmüyorum. Ama benim geçmişimle ilgili uğraşmasınlar. Kaldı ki komşumuz Yunanistan’ın ismini anıyorlar. Ne demek istiyorlar?

Ben Türk’üm benimle ilgili ne demek istiyorlar? Bu ülkede farklı etnik kökeni olan insan var. Onlar için ne demek istiyorlar? Bakan yardımcısı… Allah akıl versin, Allah ahlak versin ona.” ifadelerini kullandı.

Doğum gününün bayramın birinci gününe denk geldiği ve bugün Trabzon’a gideceği hatırlatılan İmamoğlu, bayramlarda ve tatillerde memleketine gitmeyi gelenek haline getirdiğini belirterek, “Belediye başkanı olarak gidecektim, seçilmiş belediye başkanı olarak gideceğim.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR