Elon Musk yine davalık oldu

Elon Musk yine davalık oldu

Elon Musk ile ilgili davalar değerlendirildiğinde bunun ilk olmadığı gibi son olmayacağını da söyleyebiliriz. Attığı tweetlerle neredeyse herkese sataşan Musk, bu aralar mahkeme süreçleri ile de uğraşmak zorunda kalıyor. Tesla ve SpaceX gibi dünyaca ünlü şirketlere sahip olan Musk, bu defa ağır bir kayaya çarptı.

İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a pedofili demesi nedeniyle kendisine hakaret davası açılan Elon Musk , bu söylediklerinin hakaret olmadığını iddia etti. Ona göre birisine pedofili demek hakaret etmek anlamına gelmiyor.

Davanın ayrıntıları incelendiğinde, onunla ilgili yalnızca hakaret davası değil aynı zamanda bir daha twitter üzerinden kimseye hakaret etmemesi ile ilgili de dava açıldığı söyleniyor. Tesla kurucusunun twitter konusunda da başı birçok kez derde girdi. Tesla hisseleri ile ilgili yanlış bilgileri twitter üzerinden paylaşan Musk, ABD merkezli piyasa düzenleyiciler tarafından davalık olmuştu.

Bundan kısa bir süre önce Fortnite oyunu kurucularına da twitter üzerinden oyunu satın alıp sonra da sileceğini ifade etmişti. Görünen o ki Tesla kurucusu, uzun bir süre daha twitter üzerinden başını belaya sokmaya devam edecek.

iPhone modelleri sar değerleri (2019)

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR