Erdoğan, İmamoğlu’nu hedef aldı: ‘Daha dün bir, bugün iki’

Erdoğan, İmamoğlu’nu hedef aldı: ‘Daha dün bir, bugün iki’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan’ın hedefinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı.

Erdoğan, Rize’ye yaptıkları yatırımları anlattıktan sonra Doğu Akdeniz’de yaşananlara değindi ve CHP’yi eleştirdi.

“HER KONUDA KARŞIMIZDAKİLERİN YANINDA SAF TUTUYORLAR”

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Doğu Akdeniz’de hem kendi menfaatlerini korumanın hem de KKTC’deki kardeşlerimizin haklarını müdafaa etmenin mücadelesini veriyor. Türkiye’de bundan daha milli bir mesele olabilir mi? Ama maalesef biz ülkemizde bunu sağlayamıyoruz. Çünkü bizde CHP diye bir parti var. Onun başındaki zat hep başka yoldan gidiyor.

Bu ekip terör örgütleriyle mücadelemizden Doğu Akdeniz’deki haklarımızın korunmasına her konuda karşımızdakilerin yanında saf tutuyorlar. Sondaj gemilerimizin maliyeti üzerinden mecliste gündemimize getirmişlerdi. Kendi ülkelerine iftira atmaktan çekinmemişlerdi. Türkiye’yi 2 gelişmiş sondaj gemisi ve 2 modern sismik araştırma gemisi sahibi yaptık. Doğu Akdeniz’de araştırma ve sondaj faaliyetlerine başlayınca karşımıza bölgede hesabı olan güçler çıktı. AB de Rumların yanında yer alarak bu husumet çemberinde yerini aldı.

Kuru gürültüye papuç bırakmadık, mücadeleyi bir an bile gevşetmedik. Öyle ki gemilerin bordo bordoya geldiği anlar yaşandı. Buna rağmen asla geri adım atmadık, kendi planımızı uygulamaya devam ettik. Bölgedeki çalışmalarımız sürüyor. Biz bu işi sonuna kadar getirmekte kararlıyız. Doğu Akdeniz’de petrol veya doğal gaz bulduğumuzda bugün ülkemize karşı konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek. Çünkü enerji demek güç demektir.”

“DAHA DÜN BİR BUGÜN İKİ”

Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldığı konuşmasında şunları kaydetti:

“CHP’li belediye başkanlarının neredeyse tamamı gerçek yüzlerini gösterdiler. Dertlerinin kendi kişisel ve ideolojik iktidarlarını inşa etmek olduğu attıkları her adımda ortaya çıktı. İstanbul’u sel bastı, beyefendi tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım. Kimi belediyeyi terör örgütüne peşkeş çekti, kimi şimdiden teslim bayrağını çekerek hiçbir iş yapmayacağını ilan etti. Biz böyle bir siyaset anlayışını kabul etmiyoruz.”

“ELBETTE HATALARIMIZ OLABİLİR AMA EKSİĞİMİZ OLMAZ”

HDP’li Belediyelere kayyum atanması kararını savunan Erdoğan şunları dile getirdi:

“Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayan belediye başkanları var. Biz bu milletin tek bir kuruşunun terör örgütlerine peşkeş çekilmesine asla izin vermeyiz. Teröre kim prim verirse karşısında bizi bulacaktır. Belediyeleri hizmet dışında kullanan herkes aynı akıbete uğramaya mahkumdur.

Şayet milletinizle gönül bağınız yoksa yönetmeniz için size emanet edilen güç sizi zehirler. Şikayet zayıfların işidir, acizlerin işidir. Biz milletimizi bu beceriksizlerin eline bırakacak değiliz. Bunlar hiçbir zaman yapmak için gelmemiştir, hep yıkmanın peşinde koşmuştur. Elbette hatalarımız olabilir, ama eksiğimiz olmaz.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR