Fatih Altaylı’dan Davutoğlu ve Arınç açıklaması: Cehaletini kutluyorum…

Fatih Altaylı’dan Davutoğlu ve Arınç açıklaması: Cehaletini kutluyorum…

Sosyal medyada Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edilen Fatih Altaylı çıkan haberleri sert bir dille yalanladı. Altaylı “bunu uyduran şerefsizin cehaletini kutluyorum.” dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında, “Sayın Davutoğlu’yla yanlış hatırlamıyorsam son olarak 2012 yılında Meksika’da, Cabo San Lucas’daki G 20 Zirvesi sırasında bir araya geldik.” diyerek çıkan haberleri yalanladı.

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü;

KÖŞEM DAVUTOĞLU’NA KAPALIYDI

Ahmet Davutoğlu kararlı bir biçimde bayrağı açtı ve parti kurma yolunda hızla ilerliyor. Bu yüzden de sık sık konuşuyor. Mesajlar veriyor, kendini ve dönemini anlatıyor. Dün şu sözü gözüme çarptı: “Gazeteci arkadaşları korumak için çok çaba sarfettim.” Bunu duyunca şanslı meslektaşlarım adına çok sevindim. Çünkü benim köşem Davutoğlu’nun Başbakanlığı süresince hep kapalı kaldı.

SON OLARAK 2012’DE GÖRÜŞTÜK

Davutoğlu demişken, dün sosyal medyadaki ahlaksızlardan biri benim Davutoğlu ve Arınç’la bir araya geldiğimi yazmış. Bu da kısa sürede yayılmış. Bir gazeteci olarak elbette herkesle bir araya gelirim. Hiçbir çekincem yok. Ancak Sayın Davutoğlu’yla yanlış hatırlamıyorsam son olarak 2012 yılında Meksika’da, Cabo San Lucas’daki G 20 Zirvesi sırasında bir araya geldik.

O günden sonra kendisi ile ne bir görüşmem oldu ne bir buluşmam ne de telefonla dahi olsa bir konuşmam. Ayrıca bunu uyduran şerefsizin cehaletini de kutluyorum. Eğer böyle bir görüşme olsaydı, oradaki haber benim varlığım değil, Bülent Arınç ile Ahmet Davutoğlu’nun bir araya gelmesi olurdu

Ne olmuştu?

Bülent Arınç’ın, Ahmet Davutoğlu ile görüştüğü iddia edildi

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, yeni parti kuracağı iddia edilen ve AKP’ye karşı sert eleştirilerde bulunan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğü iddia edildi.

AKP ve muhalifleri arasındaki ilişkilerde dikkat çekici gelişmeler yaşandığı iddia ediliyor.

Gazeteci Gökhan Özbek, Twitter hesabından paylaştığı iddiaye göre, AKP’den ayrılarak yeni parti kurma hazırlığına başlayan Ahmet Davutoğlu’nun, kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştiriler getiren ve isminin AKP’ye karşı yeni siyasi partiler ile birlikte anılmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atanan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç ile bir araya geldi.

Özbek, “Bugün saat 14:30 sularında Gazeteci Fatih Altaylı, Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu, İstanbul Esentepe’de bir avukatlık ofisinde buluştular. Görüşmeden saat 16:30’da Davutoğlu ayrılırken, saat 17:00’de Altaylı, 17:10’da Arınç çıktı” diye yazdı.

Özbek’in iddiası henüz teyit edilmezken Habertürk Gazetesi yazarı Altaylı’nın, iddia edilen görüşmede neden yer aldığı da öğrenilemedi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR