Galaxy Fold beklemediği bir gelişme yaşadı

Galaxy Fold beklemediği bir gelişme yaşadı

Galaxy Fold modeli ile ilgili yapılan bir deneme çalışmasını hatırlarsak, normal şartlarda hiçbir problem olmadığını söyleyebiliriz. Hatta şirket bu denemeleri binlerce kez tekrarladıklarını ve hiç sorun yaşamadıklarını ifade etti.

Samsung şirketinin yaptığı katlanabilir ekran çalışmalarının çok fazla bir geçmişi yok. Muhtemelen bu nedenden dolayı şirket, katlanabilir ekranlarla ilgili büyük soru işaretlerine sahip. Kullanıcılardan gelen şikayetlere bakıldığında; Galaxy Fold ışık gelmeme sorunu, ekranın aniden kırılması, ve orta bölümden bükülme gibi birçok sorun karşımıza çıkıyor.

Samsung, katlanabilir ekranlarla ilgili bu sorunları daha çok ekran koruyucu jelatinlere bağlıyor. Cihazı kullanılamaz hale getiren bu ekran probleminin jelatinlere bağlanması elbette kabul edilemez. Güney Koreli bu parlayan yıldız şirketi, muhtemelen hatasını örtmeye çalışıyor.

Samsung, tüm bu nedenlerden dolayı Galaxy Fold modelinin ön satışlarını durdurma kararı aldı. Şirket, bütün arızaları inceledikten sonra genel bir değerlendirme yapacak ve yol haritası belirleyecek. Eğer katlanabilir telefonlardaki bu arıza çok büyükse, muhtemelen şirket bir süre bu teknolojiden de vazgeçebilir. Henüz hiç kimse şirketin konuyla ilgili nasıl bir karar alacağını bilmiyor. Sizce de Samsung, katlanabilir ekran teknolojisine erken mi geçti. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

TP-Link RE365 menzil genişletici ile duvarları yıkın

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR