Google Asistan mesajları sizlere daha anlaşılır bir şekilde aktaracak

Google Asistan mesajları sizlere daha anlaşılır bir şekilde aktaracak

Google şirketinin göz bebeği olan Google asistan , bundan önce yalnızca SMS ve Hangouts üzerinden mesajlarınızı okuyordu. Ancak WhatsApp gibi milyonlarca kişinin kullandığı uygulamaların sesli asistan tarafından okunmaması, kullanıcılar için hayal kırıklığı yaratabiliyordu. Google, bu hayal kırıklığını giderecek gibi görünüyor.

Google Asistan mesajları tüm uygulamalardan okuyabilecek. Google tarafından yapılacak olan yeni güncelleme ile birlikte, artık mesajlarınızı asistan programı üzerinden kullanabileceksiniz. Üstelik bu özellik bütün akıllı telefon uygulamalarınız için geçerli olacak.

WhatsApp, Telegram, Slack, Discord, GroupMe gibi neredeyse bütün uygulamalar üzerinden gelen mesajlarınızı okuyabilirsiniz. Elbette mesajın içeriğine göre GoogleAsistan bazılarını okuyamayabiliyor. Gönderilen mesaj; fotoğraf, video ve ses dosyası içeriyorsa Asistan programı bunu okuyamadığını söylüyor.

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar 2019 Ağustos

Yakın bir zamanda muhtemelen Asistan programı mesajlara yanıt da verebilecek. Böylece gerçek bir Asistan programı haline gelecek. Peki sizce de Google tarafından geliştirilen Asistan programı, kullanıcıları yeni güncellemeler ile tatmin edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR