Google Translate, Ahmet Hakan’ı hatalı çevirdi: Ben gazeteci değilim

Google Translate, Ahmet Hakan’ı hatalı çevirdi: Ben gazeteci değilim

İnternet devi Google’ın sunduğu online çeviri hizmeti Google Translate, Ahmet Hakan’ın “Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben, ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben” sözlerini “Ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim, ben gazeteci değilim,” şeklinde hatalı olarak çevirdi.

Google’ın çeviri hizmeti ‘Google Translate’, gazeteci Ahmet Hakan’ın “Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben, ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben” sözlerini “I am not a journalist, I am not a journalist, I am not a journalist” şeklinde çevirdi.

Sputnik, Hakan’ın bugün yayınlanan köşe yazısını haberleştirdikten sonra “Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben… Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben.” satırlarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Economist dergisinin Türkiye muhabiri Piotr Zalewski, Google Translate’ın paylaşımı yanlış bir şekilde çevirdiğini fark edip kendi sosyal medya hesabından paylaştı. Zalewski, paylaştığı resmin üzerine alay ederek “İyi iş Google Translate” yazdı. Zalewski’nin paylaşımı çok sayıda etkileşim aldı.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR