Çok Okunanlar

Mersin'de adaysız kalan İyi Parti'nin önünde iki seçenek var

TÜSİAD Başkanı o sözleri söyledi, yayın bir anda kesildi!

Alevilerden Kılıçdaroğlu'na Ozan Arif tepkisi

Atatürk düşmanı gazeteden oy isteyen DSP şimdi de 'CHP kapatılsın' dedi...

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

68 öğrenci, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Konya’nın Ereğli İlçesi’nde İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrenim gören 68 öğrenci, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Konya’nın Ereğli İlçesi’nde İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrenim gören 68 öğrenci, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin su veya yemekten zehirlendikleri üzerinde duruluyor.

360 öğrencisi bulunan ve bir kısmı okulun yatılı bölümünde kalan İvriz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, bugün  sabah saatlerinde ev ve okuldan mide bulantısı, kusma şikayetleri üzerine hastaneye başvurdu. Gıda zehirlenmesi şüphesi üzerine tedavi altına alınan 68 öğrenciden bazıları, yapılan tedavisini ardından taburcu oldu. Öğrencilerin sudan veya dün öğlen yedikleri çorba, pilav ve mercimek yemeğinden zehirlendikleri üzerinde duruluyor. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yenilen yemeklerden, İlçe Sağlık Müdürlüğü de sudan aldıkları numuneleri inceleme altına aldı.

Hastaneye başvuran bir öğrenci, ”Bulantı, kusma ve baş ağrısı şikayetim vardı. Dün öğlen çorba, pilav ve mercimek yemeği yedik. Akşam da kantinden yedim” dedi.

Öğrencilerden Deniz Taşkıner de ”Okulda yatılı kalıyorum. Rahatsızlığım dün saat 22.00 sıralarında başladı. Dün kısır ve yemek yedik; tadı farklıydı” dedi.

Ruhi Biçer,  kızının zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurduğunu belirterek, ”Gece bulantı ve kusma  şikayeti vardı. Sabah okula gidince rahatsızlığı devam etmiş. Diğer arkadaşlarında da aynı şikayetler varmış. Kızım arada, ‘Baba zehirlenme şüphesiyle bizi hastaneye götürecekler’ dedi. Ben de okula gidip, kızımı kendim hastaneye getirdim. Dün öğlen yediği yemek veya sudan zehirlendiklerini düşünüyoruz. Suyu içmiş de olabilirler, yemekte de kullanılmış olabilir.” diye konuştu.

İlgili Haberler

Güncel

AB onayladı! İşte yeni vize ücretleri

Güncel

Döneminde iki tren faciası yaşanan TCDD Genel Müdürü görevden alındı

Güncel

En çok kitap okuyan hükümlü eşiyle görüşecek

Güncel

NASA, komik, hikaye anlatıcı astronotlar aradığını açıkladı, Cem Yılmaz yanıt verdi

Güncel

250 bin TL'ye mal olan saat kulesi günde iki kez doğruyu gösteriyor

Güncel

Beşiktaş'taki terör saldırısı davasında mütalaa açıklandı

Güncel

TÜSİAD Başkanı o sözleri söyledi, yayın bir anda kesildi!

Güncel

Burberry tasarımı için özür diledi

Güncel

Rasim Ozan Kütahyalı'ya hapis şoku!

Güncel

Hatay'da 4,7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Türkiye AİHM'de bir günde dört dava kaybetti

Güncel

Adana'da 5 yaşındaki çocuğa haciz geldi