Çok Okunanlar

'İşte içilmemesi gereken su markaları!'

FETÖ'nün kasası dinci-faşist Sami Karahan 'darbe' ile tehdit etti

Nevşin Mengü: 'Binali Yıldırım haklı'

Ankara'da ses getiren açıklama: ‘Evet, adayım'

AKP'den istifa eden 250 kişi CHP'ye katıldı

AVM güvenliği direnişteki market işçilerine saldırdı, bir işçi yaralandı

Starcity AVM'de bulunan Migros markette kasa kilitleme eylemi gerçekleştiren Uyum/Makro market işçilerine AVM güvenliği saldırdı. Yaşanan arbedede bir işçi yaralandı.

Direnişteki Uyum/Makro market işçilerinin kıdem tazminatı haklarını almak için başlattıkları direniş kapsamında, kasa kilitleme eylemleri sürüyor. Bugün Starcity alışveriş merkezindeki Migros mağazasında yapılan eyleme özel güvenlik saldırdı, bir işçi yaralandı.

soL'da yer alan habere göre, Nakliyat-İş tarafından yapılan açıklamada bugün direnişçi işçilerin Koçtaş ve Güneşli Metro AVM'lerde yaptıkları kasa kilitleme ve basın açıklamasının ardından Starcity AVM'deki Migros mağazasına gittikleri bildirildi. Buna göre, direnişçiler Migros’ta alışveriş yaptıktan sonra kasalara gelmeden ürünleri arabalarda bırakarak alkış ve sloganlarla dışarı çıktılar. Basın açıklaması için pankart ve dövizlerini hazırlarken AVM’den çıkan özel güvenlikler ellerinde copla hiçbir uyarı yapmadan işçilere saldırmaya başladılar. Yaşanan arbedede bir işçi başından yaralandı. Araya polisin girmesiyle ayrılan taraflar arasında bir süre sözlü tartışma devam etti. 

İŞÇİLER ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Yaşanan arbedenin ardından işçiler tekrar toplanarak basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında konuşan Nakliyat-İş Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal, hiçbir tartışmanın yaşanmadığı bir sırada özel güvenliğin copla eylemcilere saldırmasının kabul edilemez olduğunu ve haklarında şikayetçi olacaklarını belirtti. Kopal saldırıyı kınayarak Migros ne yaparsa yapsın mücadeleden vazgeçmeyeceklerini belirtti. 

Daha sonra söz alan işçiler de saldırıyı kınayarak bu saldırıların kendilerini yıldıramayacağını, inançla ve kararlıkla eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.

Daha sonra işçiler karakola giderek Starcity AVM’de kendilerine saldıran özel güvenlik elemanlarından şikayetçi oldular.

İlgili Haberler

Güncel

5 dil bilen teyze, muhabiri ters köşe yaptı!

Güncel

Hekime şiddet: Doktor beyin sarsıntısı geçirdi

Güncel

Ankara Barosu: Öğretmenlere topukluyu yasaklayan müdür soruşturulsun

Güncel

Cemil Kılıç neden görevden alındığını açıkladı!

Güncel

Dünya şehirlerinde yeşil alan araştırması: İstanbul sonuncu sırada

Güncel

Cemil Kılıç: Ölümle tehdit ediliyorum

Güncel

'İşte içilmemesi gereken su markaları!'

Güncel

Tarihi camiye giren hırsız imamın cübbesini çaldı

Güncel

Bakırköy'deki şehir hastanesi planının yürütmesi yargıya takıldı

Güncel

Kazlarını korkuttu diye köpeği vurdu! Avcılar Belediyesi olaya sessiz kalmadı

Güncel

Kelle paça sevenlerini üzen haber...

Güncel

Nevin Yıldırım davasında Yargıtay müebbet cezasının onanmasını istedi