Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

TBMM'yi karıştıran 5.maddede 'geri adım attılar'

Buldan: AKP ile görüşeceğimiz tarih ve saati buradan açıklıyoruz!

Çankaya Belediyesi, buz pateni pistine Bülent Ecevit adını verdi

Çankaya Belediyesi, büyük yatırımlarından biri olan Buz Pateni Pistine Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in adını verdi. Çankaya’nın ilk buz pateni pisti, 22 Eylül Cumartesi günü törenle halkın hizmetine açılacak.

Çankaya Belediyesi her kesim ve yaştan vatandaşın yararlanabileceği yatırım ve projelerine devam ediyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in Mart ayında temelini attığı Buz Pateni Pisti’ne Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in adı verildi.

 Cumhuriyet dönemi Türk siyasetine adını büyük harflerle yazdıran Bülent Ecevit’in  adını, Ecevit’in 40 yıldan uzun süre ikamet ettiği Oran bölgesinde açtıkları Bülent Ecevit Parkı ve beyaz güvercin heykelinin bulunduğu Oran Barış Parkı’ndan sonra Çankaya’da bir ilk olan buz pateni pistine de verdiklerini belirten Başkan Alper Taşdelen, “Ecevit, halkçılığı ve milliyetçiliği sözde değil eylemde hayata geçirmiştir. Onun düşünceleri, felsefesi, halkçılığı ve her zaman ezilenden yana duruşu hep yolumuzu aydınlatacak. Bülent Ecevit’in adını yaşatmak bizim için onurdur” ifadelerinde bulundu.     

 ÇANKAYA’DA BİR İLK

Park, sosyal tesis, kreş, kültür merkezi ve yüzme havuzları gibi birçok büyük projeyi hayata geçiren Çankaya Belediyesi, Çankaya’da bir ilk olan buz pateni pistini hayata geçiriyor.

Buz patenine gönül vermiş insanların yararlanabileceği ve çocukları erken yaşta spora yönlendirme amaçlı Oran mahallesi 631. Sokak’ta inşa edilen Buz Pateni Pisti’nde hummalı çalışmalar dört koldan devam ediyor.

 FARKLI SPORLARA DA OLANAK SAĞLIYOR

2 bin 752 metrekare alan üzerine inşa edilen Buz Pateni Pisti’nde 578 metrekarelik buz pisti ve 200 kişilik seyirci tribünü de yer alacak. Buz hokeyi yapmaya da uygun olacak tesiste 147 metrekare ve 268 metrekareden oluşan toplantı ve eğitimlerin yapılabileceği iki çok amaçlı stüdyo da bulunacak. Toplantı ve eğitimlerin yanı sıra stüdyolar aerobik ve pilates gibi farklı aktiviteler için de vatandaşların hizmetine sunulacak.

 22 EYLÜL’DE AÇILACAK

Çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan Buz Pateni Pisti bittiğinde, vatandaşların ve okulların antrenman yapabilmelerine de imkan sağlayacak. 270 metrekarelik kafe ve restoranıyla da misafirlere hizmet verecek olan tesisin açılışı ise 22 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

İlgili Haberler

Güncel

Atatürk büstüne saldıran çarşaflı kadın hakkında karar çıktı

Güncel

15 yaşındaki çocuğa camide istismarda bulunan imam tahliye edildi

Güncel

80 yaşındaki annesini bakanlığın kapısına bırakıp gitti

Güncel

Muhtar, cami hoparlöründen köylülerine sitem etti

Güncel

‘Hastanemi kapatma' eyleminde beş gözaltı

Güncel

Yılın ilk kar tatili haberi

Güncel

Musa Anter Davası tanığı: 'Yeşil' yaşıyor

Güncel

İstanbul'da suya yüzde 15 indirim

Güncel

Meteoroloji'den İstanbul için çok önemli uyarı

Güncel

Sendika başkanını öldüren katil zanlısı, o günü anlattı

Güncel

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan son yolculuğuna uğurlandı

Güncel

Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücretiyle ilgili açıklama