Çok Okunanlar

Metropoll anketi: AKP'de oy kaybı, kriz kaygısı ve enflasyon

Atatürk'e hakaretten tutuklanan gericiye siyasi partiden ziyaret!

Bir konkordato ilanı da Türkiye'nin en büyük hayvan işletmesinden

TBMM'yi karıştıran 5.maddede 'geri adım attılar'

Buldan: AKP ile görüşeceğimiz tarih ve saati buradan açıklıyoruz!

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

MHP'nin içersinde yer aldığı Cumhur İttifakı'nda tartışmalar devam ediyor. MHP Genel Başkanı Bahçeli konuk olduğu canlı yayında AKP'yi hedef aldı. Bahçeli "MHP'nin yok farz edilmesini kabul edemeyiz. Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz, Davutoğlu'nun hatalarına düşerlerse her şey biter.

 

Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak yayınında konuşan Bahçeli, gündeme ilişkin önemli soruları cevaplandırdı. Bahçeli, Erdoğan'ın koalisyon açıklamasına da bir yorumda bulunurken, AKP milletvekili adaylarını uyarmayı da ihmal etmedi.

Erken seçim kararı, Cumhur İttifakı, Erdoğan'ın koalisyon açıklaması, Tansu Çiller'in mitinge katılımı ve diğer başlıklar üzerinde açıklamalarda bulunan Bahçeli, ''Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz'' şeklinde konuştu.

Didem Aslan tarafından yöneltilen ''Erken seçim ihtiyacı neden doğdu?''  sorusuna  ''Türkiye'nin çok önemli dış ve iç güvenlik sorunları dikkat çekiyor. Erken seçim dillendirmesi yapılarak kaos oluşturulmaya çalışılıyordu. Seçimlerin erkene alınmasında yarar gördük. Biz 26 Ağustos olarak öngörmüş ve kamuoyu ile paylaşmıştık. 18 Nisan'da hükümet bizimle görüşmek istedi'' şeklinde konuşan Bahçeli, süreci bu şekilde özetledi.

'SATIN ALAMAZ...'

MHP'nin Cumhur İttifakı içerisindeki konumuna yönelik eleştiriler yönelten AKP milletvekili adaylarını bir kez daha uyarmayı ihmal etmedi. Bahçeli ''Bizi kimse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oluşmasındaki Cumhur İttifakı'nda kullanamaz, satın alamaz'' şeklinde şaşırtıcı bir açıklamada bulundu.

Ortak yayınında öne çıkan bir diğer açıklamada Erdoğan'ın koalisyon ihtimaline yönelik yaptığı açıklamaya Bahçeli'nin verdiği cevap oldu. ''Koalisyon değil bir uzlaşma, işbirliği olabilir. Koalisyon yapması söz konusu olamaz.'' şeklinde konuşan Bahçeli, seçime saatler kala Cumhur İttifakı'ındaki çatlağı bir kez daha gözler önüne serdi. 

İlgili Haberler

Güncel

Atatürk büstüne saldıran çarşaflı kadın hakkında karar çıktı

Güncel

15 yaşındaki çocuğa camide istismarda bulunan imam tahliye edildi

Güncel

80 yaşındaki annesini bakanlığın kapısına bırakıp gitti

Güncel

Muhtar, cami hoparlöründen köylülerine sitem etti

Güncel

‘Hastanemi kapatma' eyleminde beş gözaltı

Güncel

Yılın ilk kar tatili haberi

Güncel

Musa Anter Davası tanığı: 'Yeşil' yaşıyor

Güncel

İstanbul'da suya yüzde 15 indirim

Güncel

Meteoroloji'den İstanbul için çok önemli uyarı

Güncel

Sendika başkanını öldüren katil zanlısı, o günü anlattı

Güncel

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan son yolculuğuna uğurlandı

Güncel

Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücretiyle ilgili açıklama