unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

MHP'nin içersinde yer aldığı Cumhur İttifakı'nda tartışmalar devam ediyor. MHP Genel Başkanı Bahçeli konuk olduğu canlı yayında AKP'yi hedef aldı. Bahçeli "MHP'nin yok farz edilmesini kabul edemeyiz. Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz, Davutoğlu'nun hatalarına düşerlerse her şey biter.

 

Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak yayınında konuşan Bahçeli, gündeme ilişkin önemli soruları cevaplandırdı. Bahçeli, Erdoğan'ın koalisyon açıklamasına da bir yorumda bulunurken, AKP milletvekili adaylarını uyarmayı da ihmal etmedi.

Erken seçim kararı, Cumhur İttifakı, Erdoğan'ın koalisyon açıklaması, Tansu Çiller'in mitinge katılımı ve diğer başlıklar üzerinde açıklamalarda bulunan Bahçeli, ''Bizi kimse kullanamaz, satın alamaz'' şeklinde konuştu.

Didem Aslan tarafından yöneltilen ''Erken seçim ihtiyacı neden doğdu?''  sorusuna  ''Türkiye'nin çok önemli dış ve iç güvenlik sorunları dikkat çekiyor. Erken seçim dillendirmesi yapılarak kaos oluşturulmaya çalışılıyordu. Seçimlerin erkene alınmasında yarar gördük. Biz 26 Ağustos olarak öngörmüş ve kamuoyu ile paylaşmıştık. 18 Nisan'da hükümet bizimle görüşmek istedi'' şeklinde konuşan Bahçeli, süreci bu şekilde özetledi.

'SATIN ALAMAZ...'

MHP'nin Cumhur İttifakı içerisindeki konumuna yönelik eleştiriler yönelten AKP milletvekili adaylarını bir kez daha uyarmayı ihmal etmedi. Bahçeli ''Bizi kimse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oluşmasındaki Cumhur İttifakı'nda kullanamaz, satın alamaz'' şeklinde şaşırtıcı bir açıklamada bulundu.

Ortak yayınında öne çıkan bir diğer açıklamada Erdoğan'ın koalisyon ihtimaline yönelik yaptığı açıklamaya Bahçeli'nin verdiği cevap oldu. ''Koalisyon değil bir uzlaşma, işbirliği olabilir. Koalisyon yapması söz konusu olamaz.'' şeklinde konuşan Bahçeli, seçime saatler kala Cumhur İttifakı'ındaki çatlağı bir kez daha gözler önüne serdi. Çok Okunanlar

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Adnan Oktar davasında flaş gelişme: Ünlü oyuncunun yeğeni gözaltına alındı

Trump'tan, Erdoğan'a tehdit

'Erdoğan, Türkiye'yi varoluşsal bir çöküşe götürüyor'

İşte Muharrem İnce'nin topladığı imza sayısı

İlgili Haberler

Güncel

TTB'den Şanlıurfa'daki darp olayına kınama

Güncel

Sendika.org editörü Demirhan ifade verecek savcı bulamadı 

Güncel

CHP: Bedellide 28 gün şartı kaldırılsın

Güncel

'Kozmik Odada Kumpas' davasında istenen cezalar belli oldu

Güncel

KKTC açıklarında mülteci teknesi battı

Güncel

Destici'den bedelli açıklaması!

Güncel

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı

Güncel

Twitter'dan büyük temizlik

Güncel

Adnan Oktar'a bir şok daha

Güncel

Erdoğan neden balkon konuşması yapıyor? İşte cevabı...

Güncel

Aile hekimlerinden 'bedelli'ye ek madde talebi

Güncel

Soma'da işten atılanların yerine Çin'den işçi getirildi