Çok Okunanlar

Yılmaz Özdil'den 'kitap fiyatı' açıklaması: Atatürk için çaba harcayınca 'istismar' öyle mi?

'Kabataş yalancısı' yandaş gazeteci isyan etti: Sizin gibi düşünmeyen başörtülülere...

Celal Şengör: Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok!

Bitmemiş devlet hastanesine milyonlar ödenmiş! 'Arkasında Menzilciler var...'

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'tan Soylu'ya yanıt!

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Sarıyer’deki Sait Halim Paşa yalısında bir arkadaşlarının düğününe işletmeci sevgilisi Yağızcan Y. ile beraber giden 25 yaşındaki stajyer avukat Selin C., Y. tarafından şiddete maruz kaldı. Yalıda başlayan şiddet 3 gün sürdü.

Stajyer avukat Selin C. sevgilisiyle birlikte gittikleri düğünden başlayarak şiddete uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Genç kadına kafa atıp yüzünü ısırdığı öne sürülen 29 yaşındaki işletmeci hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘yaralama’ suçlarından 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yağızcan Y., 4 Ağustos’taki düğün sırasında yanından ayrılan sevgilisi Selin C.’ye ‘Sen neden benim yanımda değilsin’ diyerek genç kadının yüzünü ısırıp, kafa attı. Şoka giren Selin C., çevreden utanması nedeniyle polisi aramadı. Düğünden beraber ayrılan ikilinin tartışması bu kez dışarıya taşındı. Selin C.’yi kuytu bir yere götürmeye çalışan Yağızcan Y., başarılı olamayınca zorla bir taksiye bindirdi.

Genç kadının bu iddialarına karşılık Yağızcan Y., sevgilisi Selin C.’ni ‘kendisini kıskandığı için’ şikayet ettiğini ileri sürdü. Yağızcan Y., “Selin’in otomobiliyle evime gittik. Ona özür kahvaltısı hazırladım. Başka bir kız arkadaşım olduğu için, kıskandığından dolayı buradayım” dedi.

TAKSİCİ UYARINCA DURDU

Takside Selin C.’yi tokatlayan Yağızcan Y. sürücünün uyarısı üzerine durdu. Yağızcan Y., eve girer girmez kendini bir odaya kilitleyen Selin C.’yi ikna edip içeri girdi ve sevgilisini boğmaya başladı. Bıraktıktan sonra da uzun süre nefessiz kalan Selin C.’nin odadan çıkmasına izin vermedi. Ertesin gün evden çıkan Selin C. hastaneden rapor alarak şikayetçi oldu. Savcılık tutuklanan Yağızcan Y. hakkında kasten öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yaralama suçlarından 12,5 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

‘KISKANÇLIK YÜZÜNDEN BURADAYIM’

Alkolün etkisiyle, sevgilisinin şakak kısmından ısırdığını kabul eden Yağızcan Y., diğer şiddet olaylarını ise reddetti ve olayı şöyle anlattı, “Uyurken Selin bana ‘Neden sarılmıyorsun’ dedi. Sabah televizyon izledikten sonra Selin’in otomobiliyle Koşuyolu’ndaki evime gittik. Eve girmeden marketten kahvaltılık aldık. Özür mahiyetinde kendisine kahvaltı hazırladım. Film izledik, evimde geceyi geçirdikten sonra ertesi sabah Selin üzerini değiştirmek için kendi evine geçti.” Selin C.’nin kendisini başka kız arkadaşı olduğu için şikayet ettiğini düşündüğünü belirten Yağızcan Y.’nin, “Ben kıskançlık üzerine burada bulunuyorum. Başka bir kız arkadaşım olduğu için bana böyle bir suç yöneltti” dediği kaydedildi.

İlgili Haberler

Güncel

Grup Yorum davasında karar

Güncel

Balçova Belediyesi engelleri aşıyor!

Güncel

Maltepe'de 5 yılda 804 bin atık toplandı

Güncel

Alevilerin kutsal mekanına mermer ocağı projesi yargıdan döndü

Güncel

AKP'li belediyeye icra şoku!

Güncel

Nazlı Ilıcak'a 5 yıl hapis cezası verildi

Güncel

2018 Yılında 1222 hayvan sahiplerince terk edildi

Güncel

Ulaştırma Bakanı Turhan konuşurken bir hostes fenalaştı

Güncel

Bikinili dağcı Gigi donarak öldü!

Güncel

'Tosuncuk': Hap istedim, Bonzai vermişler

Güncel

HDP'li Kemalbay'dan Soylu'ya: LGBTİ+lerin varlığını yok saymaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?

Güncel

Fatih Altaylı'yı tehdit eden yandaş çete lideri Sedat Peker beraat etti