darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Ünlü ekonomist Prof. Refet Gürkaynak'tan korkutan teşhis

'Senin bile inanamayacağın operasyonlar duyarsan şaşırma'

Yarım asırlık tekstil şirketinden konkordato başvurusu

Can Ataklı, Brunson'un serbest kalacağı tarihi açıkladı

Devletten onlarca ihale alan şirket konkordato başvurusu yaptı

Genç avukat, sevgilisi tarafından 3 boyunca şiddet gördü

Sarıyer’deki Sait Halim Paşa yalısında bir arkadaşlarının düğününe işletmeci sevgilisi Yağızcan Y. ile beraber giden 25 yaşındaki stajyer avukat Selin C., Y. tarafından şiddete maruz kaldı. Yalıda başlayan şiddet 3 gün sürdü.

Stajyer avukat Selin C. sevgilisiyle birlikte gittikleri düğünden başlayarak şiddete uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Genç kadına kafa atıp yüzünü ısırdığı öne sürülen 29 yaşındaki işletmeci hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘yaralama’ suçlarından 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yağızcan Y., 4 Ağustos’taki düğün sırasında yanından ayrılan sevgilisi Selin C.’ye ‘Sen neden benim yanımda değilsin’ diyerek genç kadının yüzünü ısırıp, kafa attı. Şoka giren Selin C., çevreden utanması nedeniyle polisi aramadı. Düğünden beraber ayrılan ikilinin tartışması bu kez dışarıya taşındı. Selin C.’yi kuytu bir yere götürmeye çalışan Yağızcan Y., başarılı olamayınca zorla bir taksiye bindirdi.

Genç kadının bu iddialarına karşılık Yağızcan Y., sevgilisi Selin C.’ni ‘kendisini kıskandığı için’ şikayet ettiğini ileri sürdü. Yağızcan Y., “Selin’in otomobiliyle evime gittik. Ona özür kahvaltısı hazırladım. Başka bir kız arkadaşım olduğu için, kıskandığından dolayı buradayım” dedi.

TAKSİCİ UYARINCA DURDU

Takside Selin C.’yi tokatlayan Yağızcan Y. sürücünün uyarısı üzerine durdu. Yağızcan Y., eve girer girmez kendini bir odaya kilitleyen Selin C.’yi ikna edip içeri girdi ve sevgilisini boğmaya başladı. Bıraktıktan sonra da uzun süre nefessiz kalan Selin C.’nin odadan çıkmasına izin vermedi. Ertesin gün evden çıkan Selin C. hastaneden rapor alarak şikayetçi oldu. Savcılık tutuklanan Yağızcan Y. hakkında kasten öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yaralama suçlarından 12,5 yıldan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

‘KISKANÇLIK YÜZÜNDEN BURADAYIM’

Alkolün etkisiyle, sevgilisinin şakak kısmından ısırdığını kabul eden Yağızcan Y., diğer şiddet olaylarını ise reddetti ve olayı şöyle anlattı, “Uyurken Selin bana ‘Neden sarılmıyorsun’ dedi. Sabah televizyon izledikten sonra Selin’in otomobiliyle Koşuyolu’ndaki evime gittik. Eve girmeden marketten kahvaltılık aldık. Özür mahiyetinde kendisine kahvaltı hazırladım. Film izledik, evimde geceyi geçirdikten sonra ertesi sabah Selin üzerini değiştirmek için kendi evine geçti.” Selin C.’nin kendisini başka kız arkadaşı olduğu için şikayet ettiğini düşündüğünü belirten Yağızcan Y.’nin, “Ben kıskançlık üzerine burada bulunuyorum. Başka bir kız arkadaşım olduğu için bana böyle bir suç yöneltti” dediği kaydedildi.

İlgili Haberler

Güncel

10 yaşındaki çocuk silahlı saldırı düzenlendi!

Güncel

Fransız turist otel odasında ölü bulundu

Güncel

Trafik cezalarında yeni dönem başladı

Güncel

Profesörden korkutan Marmara Depremi açıklaması

Güncel

Isparta'da iş cinayeti: Toprak altında kalan işçi hayatını kaybetti

Güncel

MGK toplantısı sona erdi

Güncel

İşsiz genç kendini ateşe verdi!

Güncel

Güney Amerika ülkelerinden 21 bin angus ithal edildi!

Güncel

HDP'li Erkan Baş'tan Fatih Altaylı'ya teklif!

Güncel

Konkordato ilan eden Yeşil Kundura'da işçiler eylem başlattı

Güncel

Japon mühendis 'asrın felaketi'nin izlerini su altında aradı

Güncel

Elektrik akımına kapılan kişi öldü