Çok Okunanlar

Mersin'de adaysız kalan İyi Parti'nin önünde iki seçenek var

TÜSİAD Başkanı o sözleri söyledi, yayın bir anda kesildi!

Alevilerden Kılıçdaroğlu'na Ozan Arif tepkisi

Atatürk düşmanı gazeteden oy isteyen DSP şimdi de 'CHP kapatılsın' dedi...

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

KESK işsizlik ve yoksulluğa karşı miting hazırlığında

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), yükselen enflasyon rakamlarına, işsizliğe ve yoksullaşmaya karşı meydanlara çıkmaya hazırlanıyor.

17 Kasım'da yurdun 5 farklı yerinde bölgesel mitingler yapacak olan KESK'in Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, İzmir'e gelerek basın açıklamasında bulundu. Gezen, İzmir'de ve tüm Ege Bölgesi'nde yaşayan vatandaşları, Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak olan mitinge davet etti. KESK, yüksek enflasyona ve yoksullaşmaya karşı yurdun farklı yerlerinde geniş katılımlı bölgesel mitingler yapmaya hazırlanıyor.

Cumartesi günü İzmir'den başlayacak olan mitingler 9 Aralık'ta Samsun'da, 15 Aralık'ta Adana'da, 16 Aralık'ta Diyarbakır'da ve 22 Aralık'ta İstanbul'da devam edecek.

Konak Meydanı'nda toplanan KESK İzmir Şubeler Platformu üyeleri, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen'in de katıldığı basın açıklamasıyla İzmir'de ve tüm Ege Bölgesi'nde yaşayan emekçileri söz konusu mitinglere davet etti. Ekonomik krizin faturasının emekçilere ve işçilere çıkarıldığını söyleyen Eş Başkan Aysun Gezen, şöyle konuştu:

"Bugün geldiğimiz noktada 24 Haziran seçimlerinden sonra, yeni devlet rejiminin kurumsallaşmasıyla birlikte iktidarın her yerde sendikal örgütlenmelere başlattığı saldırıları biliyoruz ve iktidarın ekonomik tercihleri, bizleri küresel kapitalizmin krizini daha derinden yaşamamıza neden oluyor. Bu kriz, AKP'nin politikalarıyla derinleşiyor, giderek yoksullaşıyoruz. Ekim ayı enflasyon rakamları açıklandığında gördük ki, işçiler her geçen gün biraz daha kaybediyorlar, ücretleri eriyor. Sadece 4 aylık enflasyon farkından kaynaklı kaybımız yüzde 8'in üzerinde ve bu sadece enflasyon farkıyla kalmıyor. Yoksulluk ve açlık sınırının çok yüksek olduğu bir ortamda emekçilerin aldığı ücret kiraya ve faturalara anca yetiyor. İşçiler kendilerini biyolojik olarak hayatta tutabilecek kadar ücret elde edebiliyorlar. Ama buna karşı sermayeye sürekli teşvikler ve vergi afları geliyor. Biz de bunun karşısında bu yaşadığımız yoksullaşmaya, ücretlerimizdeki kayıplara, iş güvencemize yapılan saldırılara karşı alanlara çıkma kararı aldık. Yüzde birin yarattığı kriz, yüzde 99'un üzerine yıkılmaya, kemer sıkma politikaları, emekçilere dayatılmaya çalışılıyor. Bunu asla kabul etmedik ve etmeyeceğiz. Bu yüzden civardaki tüm halkımızı, Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak olan mitingimize davet ediyoruz."

İlgili Haberler

Güncel

AB onayladı! İşte yeni vize ücretleri

Güncel

Döneminde iki tren faciası yaşanan TCDD Genel Müdürü görevden alındı

Güncel

En çok kitap okuyan hükümlü eşiyle görüşecek

Güncel

NASA, komik, hikaye anlatıcı astronotlar aradığını açıkladı, Cem Yılmaz yanıt verdi

Güncel

250 bin TL'ye mal olan saat kulesi günde iki kez doğruyu gösteriyor

Güncel

Beşiktaş'taki terör saldırısı davasında mütalaa açıklandı

Güncel

TÜSİAD Başkanı o sözleri söyledi, yayın bir anda kesildi!

Güncel

Burberry tasarımı için özür diledi

Güncel

Rasim Ozan Kütahyalı'ya hapis şoku!

Güncel

Hatay'da 4,7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Türkiye AİHM'de bir günde dört dava kaybetti

Güncel

Adana'da 5 yaşındaki çocuğa haciz geldi