Çok Okunanlar

Saray'dan Fenerbahçe mesajı: FETÖ faşistlerinin yapamadığını...

Kadın ve erkekler farklı saatlerde sevişmek istiyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'Ülkücü' çatlağı

İhsan Eliaçık'tan Diyanet İşleri Başkanı'na ‘şeytan' cevabı

İçki yasaklansın diyen Erkan Petekkaya'nın 'alkol sorunu'nu Nurgül Yeşilçay anlattı

Real ve Uyum/Makro işçileri direnişe devam ediyor

Real ve Uyum/Makro işçileri Marmara Park AVM Media Markt’ta kasa kilitleme ve Güneşli Metro Mağazası’nda eylemler ve basın açıklamaları yaptılar. DİSK Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da katıldığı eylemlere işçiler aileleri ve çocukları ile katıldı.

Marmara Park AVM’nin içerisinde bulunan Media Markt’a gelen işçiler aldıkları ürünleri sepetlere veya çantalara doldurarak kasaların bulunduğu ödeme noktasına gittiler. Uzun kuyrukların oluştuğu kasalarda aldıkları ürünleri tek tek kasadan geçiren işçiler paraları olmadığı için ödeme yapamayacaklarını belirterek kasadan geçirilen ürünleri kasalarda bıraktılar. Kasalardaki sıra yüzünden bir çok müşteri Media Markt’a tepki göstererek alış veriş yapmadan mağazadan çıktı. Kasa kilitleme eyleminden sonra Marmara Park AVM önünde işçiler tarafından basın açıklaması yapıldı. Burada yapılan basın açıklamasının ardından Güneşli Metro Mağazasının önüne gidildi.

İşçilere Özel Güvenlik barikatı

Güneşli Metro’da Özel Güvenlik giriş kapısını kapatırken ve Çevik Kuvvet polisleri  güvenlik önlemleri aldı. İşçilerin içeri girmesine engel oldular.

İşçiler, Metro’nun Güneşli’de bulunan mağazasının önüne geldiklerinde özel güvenlik hemen kol kola girerek girişe barikat kurdu. Bahçe içerisinde de polis güvenlik önlemleri aldı. İçeri alınmayan işçiler bu duruma tepki göstererek protesto ettiler. Özel güvenliğin kapattığı kapıdan bir süre dışarıdan gelen müşterilerde giremedi.
Real ve Uyum/Makro işçileri Metro Mağazasını protesto ederek, konuşmalar yaparak, sloganlar atarak kapı önünde eylemlerini ve basın açıklamasını yaptılar.

Her iki yerde de yapılan basın açıklamalarında Real ve Uyum/Makro işçileri söz alarak aylardır direndiklerini, haklarını alıncaya kadar da Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde direnmeye devam edeceklerini belirttiler. Metro’nun, Media Markt’ın ve Migros’un işçilerin gasp edilen yasal haklarını ödemesi gerektiğini ve yasal sorumluluklarının bulunduğunu ifade ettiler. İşverenlerin, direnişçilerin zaman geçtikçe pes edeceklerini yada direnişi bırakıp gideceklerini zannettiğini ancak haklarını almadan pes etmeyeceklerini belirterek mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

İŞÇİLERDEN BOYKOT ÇAĞRISI

İşçiler bir kez daha  Media Markt’tan, Metro’dan ve Migros’dan  alış veriş yapmayın zulme ortak olmayın çağrısında bulundular.

İşçiler yapılan konuşmaların ve atılan sloganların ardından eylemlerini bitirdiler.

İlgili Haberler

Güncel

AKOM'dan flaş uyarı: Zehirlenmelere dikkat

Güncel

Pitbull ve Dogo besleyenlere hapis cezası

Güncel

Bozkurt Güvenç hayatını kaybetti

Güncel

Kafasına taktığı naylon poşetle yasaya destek verdi

Güncel

Uyarılar art arda geldi: Öğleden sonra...

Güncel

İşçileri taşıyan minibüs ile TIR çarpıştı: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Küçük Tetikçi: Sıkıysa şimdi Gezi'yi savunsanıza

Güncel

Çorum'da köylülerden referandum kararı

Güncel

İZBAN emekçileri greve başladı

Güncel

Ruslar bu yıl 'Türkiye' dedi

Güncel

Ali Haydar Nergis | Bir tükenişin hikâyesi...

Güncel

AKP'ye göre Türkiye'de 11 milyon 985 bin 118 kişi şüpheli!