Çok Okunanlar

'Binali Yıldırım konuşulanları duydu, bu yüzden seçimi kazanmak istemiyor'

Eski CHP'li ismin telefonda 'Reis' heyecanı... 'Elinizi öpmek istiyorum'

Saray ittifakında panik! MHP adaylarını geri çekiyor

Bu da oldu... DSP, Atatürk düşmanı gazeteden oy istedi

CHP'den istifa etti, DSP'nin Ankara adayı oluyor!

UBER Derneği'nden Taksiciler Derneği'ne suç duyurusu

UBER Derneği, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

 Lisanlı Taşımacılar Derneği Başkanı Metin Magriso, bugün avukatıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi ve Aksu hakkındaki suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu. Magriso, daha sonra adliye önündeki meydanda basın açıklaması yaptı.

'DEVLETİMİZE SIĞINMAYA KARAR VERDİK'

Uber'e erişimin engellenmesine ilişkin davanın ertelendiğini anlatan Magriso, "Bir önceki davada İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun bir açıklaması vardı, 'mahkeme bizim lehimizde karar vermezse, bizim lehimizde karar vermezse, bizim istediğimiz gibi sonuç almazsak sokakları yakar yıkarız, sabrımız taşar gibisinden' bir açıklama yapmıştı. Kendi meslektaşları tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Geçtiğimiz haftaki davanın hemen öncesinde yaptığı açıklamalar neticesinde yine İstanbul'un çeşitli yerlerinde taksiciler tarafından Uber araçlarına saldırılar düzenlenmeye başlandı. Çok sayıda saldırı intikal etti derneğimize. Biz de bu saldırılar sonucunda yaklaşık olarak 20-22 tane suç duyurusunda bulunduk. Gördüğümüz kadarıyla biz bunun önüne bu şekilde geçemeyeceğimizi anladık. Devletimize sığınmaya karar verdik" dedi.

'ARKADAŞLARIMIZI SÜKUNETE DAVET EDİYORUZ'

Eyüp Aksu hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçundan suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Magriso, şöyle konuştu: "Ayrıca sosyal medya hesaplarından taksicileri örgütlemeye, taksicileri Uber araçlarına saldırmaya yönelik bizi rencide edici, benim şahsımı ve yönetimdeki arkadaşlarımı aşağılayıcı hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunduk. İfademizi verdik. Artık bu yargıya intikal etmiş bir olay olarak sonucunu hep beraber bekleyeceğiz. Biz kendi dernek üyelerimizi ve tüm Uber sistemi altına çalışan arkadaşlarımızı bir kez daha sükunete davet ediyoruz. Herhangi bir sıkıntıda emniyet birimleriyle paylaşmalarını istiyoruz. Herhangi bir fiziki karşılık vermemelerini sakin olmalarını istiyoruz. Aynı anlayışı taksici arkadaşlarımızdan da istiyoruz. Burada 3-5 tane kendini bilmez kişinin yaptığı taşkınlığı, kendini bilmezliği tabii ki, tüm taksici camiasına mal etmiyoruz. Kendi içimizde 3 bin tane taksici var, Uber sisteminde ahenkle çalıştığımız. Bunları tabii ki tenzih ediyoruz." 

ŞİKAYETÇİ OLDU

Metin Magriso savcılığa verdiği ifadesinde ise "Eyüp Aksu sosyal medya hesaplarından ve benzer şekildeki açıklamaları ile taksici esnafını tahrik ederek Uber sisteminde çalışan sürücülere saldırmalarına yol açmış, ayrıca Uber sisteminde çalışan sürücüleri sığıra benzetmiştir. Şikayetçiyim" ifadesini kullandı.

İlgili Haberler

Güncel

Meteoroloji'den uyarı!

Güncel

Oyu iptal edilen seçmen sayısı açıklandı

Güncel

Telesiyej arızalandı, tatilciler havada mahsur kaldı

Güncel

Balat'ta 3 katlı bina çöktü

Güncel

2019 yılının ilk Van kedileri doğdu

Güncel

İDO ve BUDO seferleri iptal

Güncel

Atatürk'ün mirası kiraya çıkacak

Güncel

Metris Cezaevi'nde yangın çıktı: 27 yaralı

Güncel

Marmara Üniversitesi'nde yangın!

Güncel

Görme engelli vatandaşlara ‘Bakanlık' engeli

Güncel

Peribacalarında kontrolsüz yapılaşma tehdidi: Buna katliam denir

Güncel

İstanbul Barosu delegelerinden Metin Feyzioğlu'na tepki