Hasta olduğu için ormana terk edilen yavru eşek, kurtarılırken göz yaşı döktü

Hasta olduğu için ormana terk edilen yavru eşek, kurtarılırken göz yaşı döktü

Hasta olduğu gerekçesiyle ormanlık alanda ölüme terk edilen eşek, kendisini kurtarmaya gelenleri görünce gözünden yaşlar döküldü. 

Antalya’nın Kepez ilçesinde, alanda her sabah yürüyüş yaptığı belirtilen bölge sakinlerinden bir vatandaş, bağıran eşeğin sesini fark etti. Yerde acı içerisinde yatan eşeği gören vatandaş, 5 gün boyunca eşeğe ekmek ve su vermeye devam etti. Eşeğin durumunun iyiye gitmediğini fark eden vatandaş, Antalya Candost Derneği’ne haber verdi.

GÖZÜNDEN YAŞ GELDİ

İhbarın ulaşmasıyla eşeğin yanına gelen dernek yetkilileri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaralı eşeğe ilk müdahalede bulundu. Yavru eşeğin uyuz olduğu ortaya çıktı. Yardım sırasında Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık’ın “Geldik biz, iyi olacaksın.” dediği sırada, eşeğin gözünden yaş geldiği gözlendi. Ardından eşek, tedavi edilmek üzere hayvan ambulansı ile hayvanat bahçesine götürüldü.

D-100 çökme nedeniyle trafiğe kapatıldı

SU VE EKMEK VERİLMESE ÖLEBİLİRDİ

Dernek Başkanı Arife Yanık, hayvanın uyuz olduğu gerekçesiyle ormanlık alana sahipleri tarafından atıldığını tespit ettiklerini belirterek, “Su ve ekmek verilmese ölebilirdi. Bu sayede hayatta kalıyor ama fazla da vakti kalmamıştı. Yaralarını ilaçla temizledik. Ardından tedavisi için hayvan ambulansı ile hayvanat bahçesine götürdük.” dedi.

Yanık, eşeği ölüme terk edenler için suç duyurusunda bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR