HDP’den seçim sonuçları hakkında ilk açıklama!

HDP’den seçim sonuçları hakkında ilk açıklama!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Bu sonuçları seçimlerden öte değerlendirmek gerekiyor. Seçmenin tepileri sandığa yansıdı. Demokrasi, barış, özgürlük isteyenler oylarını bir kez daha kullandılar. Seçmen bize bir mesaj verdi” dedi.

Seçim sonuçlarını değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, toplumun barış istediğine vurgu yaptı.

İstanbul’da yeniden yapılan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ilk sonuçlarını bianet’e değerlendiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP seçmenlerinin fark yarattığına dikkat çekti, şöyle konuştu:

“Bu sonuçları seçimlerden öte değerlendirmek gerekiyor. Seçmenin tepileri sandığa yansıdı. Demokrasi, barış, özgürlük isteyenler oylarını bir kez daha kullandılar. Seçmen bize bir mesaj verdi.

‘Demokrasi ittifakının geliştirilmesi için çalışacağız’

“Toplum barıştan yana olduğunu ve barış istediğini söyledi. Barış tercih edenler kazandı. Bundan sonraki süreçte, seçimde sandığa yansıyan demokrasi ittifakını geliştireceğimizi düşünüyoruz. Sandık sonuçları demokrasi ittifakını geliştirilmesine devam edeceğimizi söylüyor. Demokrasi ittifakının geliştirilmesi için çalışacağız”

“Türkiye’nin demokrasi ittifakına ihtiyacı var. Bu seçim sonuçları bir kez daha bunu gösterdi. Biz de bundan sonra yolumuza, demokrasi ve barış isteyenlerle devam edeceğiz.”

İlgili Haberler

ÇOK OKUNANLAR

YAZARLAR